Sú produkty, ktoré sú ikonické a dobré, pretože nikdy nezostarnú. No a potom sú tu výrobky, ktorých nákup už niekoľko rokov nedáva zmysel a dôvod, prečo ešte stále ostávajú v ponuke, je tak trochu záhadou. Presne do tejto kategórie radíme Apple Watch Series 3, ktoré boli predstavené ešte v roku 2017.

Samozrejme, nemyslite si, že by sme boli „hejtermi“ tohto modelu. Práve naopak. Sami máme jednu verziu v redakcii a aj keď už na novšie generácie svojimi schopnosťami a výkonom nestíha, dovolíme si tvrdiť, že menej náročným spotrebiteľom má čo ponúknuť.

- Reklama -

Všetko to ale myslíme v rámci predaja z druhej ruky. Apple Watch Series 3 totiž pri posledných Apple Watch Series 7 vyzerajú skôr ako dobrý vtip, ktorý navyše ani nie je lacný. Ich nákup ľudí pravdepodobne v niekoľkomesačnom horizonte poriadne sklame.

Ani po piatich rokoch nie sú Apple Watch Series 3 lacné 

Apple.com

Spoločnosť Apple ich udržiava v ponuke za 219,00 € / 249,00 € aj potom, čo predstavila nový operačný systém watchOS 9. A nebolo by na tom nič zvláštne, keby práve táto verzia oficiálne neukončila ich podporu.

Našim predpokladom teda je, že Apple Watch Series 3 môžu zostať v ponuke ešte do septembra, kým prídu nové Apple Watch Series 8 a Apple oficiálne sprístupni watchOS 9 pre všetkých používateľov. Potom skoro určite z predaja vypadnú a kúpiť ich budete môcť už len zo skladových zásob alebo bazáru.

Predstavte si ale situáciu, že neskúsení používateľ príde v auguste do Apple Store a predajca mu ponúkne väčšie Apple Watch Series 3 so 42 mm displejom za cenu 249,00 €. Ten ju ochotne zaplatí a o mesiac neskôr bude mať na ruke produkt, ktorý je prakticky bezcenný, pretože naň už nenainštaluje najnovší operačný systém.

Nie je to fér 

Apple Watch Series 3
Zdroj: Unsplash / Raagesh C

Samozrejme, že sa dá predpokladať, že spoločnosť Apple bude naďalej aktualizovať watchOS 8, vďaka čomu sa používatelia starších modelov Apple Watch dočkajú aspoň opravy bežných chýb a takisto bezpečnostných nedostatkov.

Na strane druhej nám to ale nepríde celkom fér a sme presvedčení o tom, že Apple Watch Series 3 už nemali byť v predaji ani po vydaní watchOS 8. Je to však len náš názor a radi si prečítame, čo si o celej situácii myslíte vy. Dajte nám vedieť do komentára, či by ste si tento model ešte kúpili. Našu odpoveď (a odporúčanie) už poznáte.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.