Sú produkty, ktoré sú ikonické a dobré, pretože nikdy nezostarnú. No a potom sú tu výrobky, ktorých nákup už niekoľko rokov nedáva zmysel a dôvod, prečo ešte stále ostávajú v ponuke, je tak trochu záhadou. Presne do tejto kategórie radíme Apple Watch Series 3, ktoré boli predstavené ešte v roku 2017.

Samozrejme, nemyslite si, že by sme boli „hejtermi“ tohto modelu. Práve naopak. Sami máme jednu verziu v redakcii a aj keď už na novšie generácie svojimi schopnosťami a výkonom nestíha, dovolíme si tvrdiť, že menej náročným spotrebiteľom má čo ponúknuť.

Všetko to ale myslíme v rámci predaja z druhej ruky. Apple Watch Series 3 totiž pri posledných Apple Watch Series 7 vyzerajú skôr ako dobrý vtip, ktorý navyše ani nie je lacný. Ich nákup ľudí pravdepodobne v niekoľkomesačnom horizonte poriadne sklame.

Ani po piatich rokoch nie sú Apple Watch Series 3 lacné 

Apple.com

Spoločnosť Apple ich udržiava v ponuke za 219,00 € / 249,00 € aj potom, čo predstavila nový operačný systém watchOS 9. A nebolo by na tom nič zvláštne, keby práve táto verzia oficiálne neukončila ich podporu.

Našim predpokladom teda je, že Apple Watch Series 3 môžu zostať v ponuke ešte do septembra, kým prídu nové Apple Watch Series 8 a Apple oficiálne sprístupni watchOS 9 pre všetkých používateľov. Potom skoro určite z predaja vypadnú a kúpiť ich budete môcť už len zo skladových zásob alebo bazáru.

Predstavte si ale situáciu, že neskúsení používateľ príde v auguste do Apple Store a predajca mu ponúkne väčšie Apple Watch Series 3 so 42 mm displejom za cenu 249,00 €. Ten ju ochotne zaplatí a o mesiac neskôr bude mať na ruke produkt, ktorý je prakticky bezcenný, pretože naň už nenainštaluje najnovší operačný systém.

Nie je to fér 

Apple Watch Series 3
Zdroj: Unsplash / Raagesh C

Samozrejme, že sa dá predpokladať, že spoločnosť Apple bude naďalej aktualizovať watchOS 8, vďaka čomu sa používatelia starších modelov Apple Watch dočkajú aspoň opravy bežných chýb a takisto bezpečnostných nedostatkov.

Na strane druhej nám to ale nepríde celkom fér a sme presvedčení o tom, že Apple Watch Series 3 už nemali byť v predaji ani po vydaní watchOS 8. Je to však len náš názor a radi si prečítame, čo si o celej situácii myslíte vy. Dajte nám vedieť do komentára, či by ste si tento model ešte kúpili. Našu odpoveď (a odporúčanie) už poznáte.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Nomad predstavil nový remienok na Apple Watch. Má zaujímavý dizajn a rovnako aj materiál

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -