Ako sme vydali správu s plánmi spoločnosti Apple na tento rok, ešte sme netušili, čo sa dozvieme o pár hodín neskôr. Hodinky Apple Watch 2 tu totižto nebudú 2 roky, ale očividne len jeden. Počas tohtoročného septembra by sme sa mohli dočkať celkom 3.generácie tohto produktu. Mal by sa volať Apple Watch Series 3 a okrem prvých dizajnových zmien by sme sa mohli dočkať aj vylepšenej výdrži batérie, nového druhu displeja a tiež lepších senzorov! 

Tak predsa, nové Apple Watch už tento rok!

Ak sleduješ dianie vo svete asi ťa neprekvapí, že ľudia neustále nadávajú na hodinky Apple Watch pre ich slabú výdrž. 18 hodín je jednoducho pre niekoho málo (aj keď je to diskutabilné) a spokojný by bol s inými hodnotami. Tak či onak, Apple to berie do úvahy a očividne berie do úvahy aj fakt, že hodinky by sa asi nemali nabíjať každý deň. Vychádza pri tom hlavne zo zvykov. Ľudia nosia hodinky na rukách celé desiatky rokov a nikdy ich nemuseli nabíjať, nanajvýš naťahovať, prípadnevymeniť baterky. Apple Watch by mali teda vydržať dlhšie a postará sa o to ich ďalšia generácia.

Jej príchod podľa nových informácií z dnešného rána môžeme očakávať v 3.štvrťroku 2017 a keďže to vychádza práve na predstavovanie iPhonov je veľmi vysoká šanca, že to bude v septembri tak ako počas posledných rokov. Minulý rok boli predstavené Apple Watch Series 2 s novými funkciami, ale neboli dostatočne zaujímavé na to, aby sa o ne niekto bol ochotný potrhať. Apple Watch Series 3 by ale už také mohli byť. Okrem výrazne zlepšenej výdrži batérie by mohli priniesť aj po prvý krát výraznejšie dizajnové zmeny. Netušíme síce, v akom rozsahu by mali byť, no predpokladáme, že dostatočné natoľko, aby ich vedel človek na prvý pohľad rozoznať od súčasnej generácie, ktorá je v podstate totožná s tou prvou.

Watch - svetapple.sk

Okrem mierne zmeneného dizajnu by sme sa mohli konečne dočkať aj väčšieho množstva senzorov, ktoré v Apple Watch a v Apple Watch Series 2 tak trochu chýbali. Netvrdíme, že tu žiadne neboli, ale konkurencia toho skrátka zvládla viac a Apple určite nemá za potreby zaostávať. Viac senzorov znamená opäť aj väčšie množstvo zákazníkov, ktorí o hodinky prejavia záujem, tak prečo do toho neísť. Na to, aby sa ale ušetrila batéria bude musieť Apple urobiť rázne zmeny napríklad aj v technológií displeja. Apple Watch sú v súčasnosti jediným produktom od Apple, v ktorom sa používajú OLED displeje, konkrétne od spoločnosti LG. Apple túto technológiu ale zrejme vymení sa sofistikovanejšiu Micro-LED technológiu, ktorá by mala byť energeticky úspornejšia, jasnejšia, tenšia a mala by ponúknuť lepšie farby. V podstate teda hodinky získajú samé plusy.

Prečítajte si tiež  Do aukcie mieria "Apple Watch" z roku 1988. V minulosti boli vo vesmíre a teraz môžu stáť ako luxusné auto

Hodinky by mali byť vybavené funkciou, ktorá by mohla vedieť pomocou tepovej frekvencie určiť to, či ich má na ruke skutočne majiteľ alebo niekto cudzí. To vyzerá byť ako veľmi šikovný nápad, no je tu ešte jeden, šikovnejší, ktorý sa nám páči ešte viac. Nové hodinky by mohli podporovať špeciálne remienky, ktoré by dokázali ponúkať haptickú odozvu. Tá by teda nešla len zo zariadenia ale priamo z celého ťahu, čo by mohlo byť veľmi príjemné a hlavne výrazné. Všetko je ale len v rovine teórie a nič na isto nevieme, každopádne sa na nové Apple Watch už veľmi tešíme!

Watch - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here