Hoci nejde o žiaden veľký test, dnes vám ukážeme zaujímavé porovnanie, v ktorom sa influencer sexynos_forever rozhodol preveriť schopnosti Samsung Galaxy Watch 4 a Apple Watch Series 7 v oblasti sledovania tréningových aktivít.

Ako uvádza vo svojom profile, sám sa považuje za fanúšika spoločnosti Samsung. Napriek tomu ale celkom objektívne túto značku v oblasti nositeľných zariadení nepodporil aj keď je výrazne lacnejšia. Podľa jeho vlastných slov nedokáže to, čo zariadenia od Apple.

- Reklama -

Aby sme boli konkrétnejší, na stanovenie svojho verdiktu vykonal test presnosti, v ktorom mu pomáhalo zariadenie Polar H10 (hrudný snímač určený na veľmi presné sledovanie srdcového tepu).

Stanovenú krivku následne porovnal s Apple Watch Series 7 a Samsung Galaxy Watch 4, pričom druhý menovaný výrobok bol v mnohých situáciach výrazne mimo.

Apple Watch sú v meraní mimoriadne presné 

Všetko to budete môcť vidieť na jednoduchom grafe nižšie, znázorňujúcom test trvajúci presne 20 minút. Zatiaľ čo odchýlka Apple Watch Series 7 je takmer nulová, pri Samsungu sú to neskutočné skoky.

Ak teda zvažujete nákup inteligentných hodiniek alebo akéhokoľvek iného nositeľného zariadenia a potrpíte si na presnosti údajov, Apple Watch Series 7 budú skvelou voľbou. Aj keď sú výrazne drahšie, ponúkajú skutočne kvalitné senzory a tie všetko snímajú z vašej ruky (nie hrudi).

Dajte nám vedieť do komentára, ako ste spokojní s výstupmi z Apple Watch vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -