Len pred niekoľkými sekundami nám spoločnosť Apple ukázala prepracovaný operačný systém watchOS 9, ktorý si budeme onedlho inštalovať na hodinky Apple Watch.

watchOS 9 prináša nové ciferníky

Tak ako sme predpokladali, spoločnosť Apple sa v roku 2022 zamerala v operačnom systéme watchOS 9 na svoje ciferníky. K dispozícii bude viacero zaujímavých dizajnov, ako napríklad Astronomy, ktorý bude zobrazovať oblaky v reálnom čase.

Používatelia si však budú môcť na svojich Apple Watch aktivovať aj nové ciferníky s názvom Lunar Calendar, Metropolitan a ďalšie. Vo všetkých prípadoch boli tieto obrazovky navrhnuté tak, aby vyzerali čo možno najmodernejšie.

Aktivita

V Cupertine si zrejme povedali, že by bolo fajn, aby používatelia lepšie porozumeli metrikám z behania. Aj preto aplikácia Aktivita ponúkne prepracovaný systém, vďaka ktorému môžete zdokonaliť svoj štýl. K dispozícii bude napríklad vertikálna oscilácia, sledovanie pohybov vášho torza a mnoho ďalšieho.

Aby toho nebolo málo, Apple tiež prepracovalo stránky Workout views, vďaka ktorým budete môcť vidieť väčšie množstvo detailov ohľadom svojho tréningu. Za zmienku tiež stoja vlastné tréningy, v ktorých si budete môcť nastaviť, čo chcete presne sledovať, v akej srdcovej frekvencii plánujete behať atď…

watchOS 9 sa tiež naučí ukladať vaše časté trasy a na základe rôznych metrík vám prezradí, či beháte lepšie alebo horšie. Systém tiež podporuje nové športy, ako napríklad Hokej, Triatlon či HIIT.

Na záver sa hodí spomenúť, že aplikácia Fitness bude dostupná aj na iPhone.

Vylepšenie spánku 

Sledovanie spánku je dôležitá metrika, ktorú spoločnosť Apple ponúka vo svojich hodinkách od minulého roka. Pokiaľ ste ju však vyskúšali, určite nám dáte za pravdu, že vo watchOS 8 bola skôr sklamaním.

V roku 2022 sa našťastie všetko mení a naše Apple Watch sa naučia sledovať aj spánkové fázy. Túto funkciu dnes ponúka viacero platených apiek od vývojárov tretích strán.

Srdcová aktivita 

Spoločnosť Apple sa zamerala na podrobnejšie sledovanie vašej srdcovej frekvencie. Po novom bude môcť používateľ pozorovať, ako dlho strávil v AFib (detekcia rizika fibrilácie predsiení srdca), vďaka čomu bude mať lepšie informácie o svojom zdraví.

Okrem iného bude všetko prepojené aj s aplikáciou šport, aby používatelia vedeli zistiť, či sa s AFib stretli počas tréningu alebo mimo neho. K dispozícii bude tiež kompletná história záznamov.

Nová správa liekov 

Vďaka novému systému budete mať priamo vo svojich Apple Watch a iPhone informáciu o tom, aké lieky užívate. Hodí sa to najmä pri kontrole u doktora alebo v čase, keď pre vás príde záchranná služba. Hodinky vás tiež budú vedieť upozorňovať, kedy si máte zobrazť tabletku. Vďaka tomu na to nebudete zabúdať.

Prečítajte si tiež  Počasie v iOS 15 sa dočká animácií a živých máp

Vývojári tejto funkcie išli ešte viac do hĺbky a zamerali sa aj na to, aby systém dokázal rozpoznať, ktoré lieky užívate spoločne a následne vyhodnotil, či sa navzájom nebijú. Všetko sa bude dať navyše zdieľať s rodinou. Ľahko tak budete mať kontrolu nad tým, či si vaše dieťa dalo tabletku alebo nie.

Ďalšie novinky vo watchOS 9

Apple v rámci nového operačného systému pre Apple Watch prepracovalo tiež UI pre hlasového asistenta Siri, upravilo dizajn notifikácií a taktiež vytvorilo nové možnosti, týkajúce sa pridávania apiek do App Store. To je však infomácia hlavne pre vývojárov.

Tak ako minulý rok pri watchOS 8, softvér bude možné vyskúšať aj v rámci beta verzie. Ak teda nechcete čakať do septembera alebo októbra na update, už čoskoro vám prinesieme návod, ako si nainštalovať vývojársku betu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -