Konferencia WWDC 2022 je tu už za pár týždňov a my tak po prvýkrát uvidíme, čo nám prinesuú nové aktualizácie jablkových systémov. Medzi nimi samozrejme nemôže chýbať watchOS 9, ktorý prinesie nové zmeny a pridanie ďalších funkcií či ciferníkov. Jednou z najčastejších otázok je, aké zariadenia sa dočkajú podpory nového systému.

Prečítajte si tiež  Prosby boli vyslyšané. Apple Watch Series 8 zrejme dostanú plochý dizajn

Systém watchOS 9 sa predstaví už o niekoľko týždňov, konkrétne 6. júna počas kľúčovej prednášky WWDC 2022. Podujatie bude online, hoci niektorí študenti a vývojári sa budú môcť na keynote zúčastniť osobne v Apple Parku. Po oznámení bude Apple operačný systém niekoľko mesiacov testovať, kým ho v priebehu septembra neuvoľní pre všetkých používateľov.

Pri prezentácii watchOS 9 bude kľúčovou informáciou oznámenie podpory pre staršie zariadenia. S najväčšou pravdepodobnosťou by ju však mali dostať všetky zariadenia, na ktorých beží watchOS 8. Podpory sa tak dočkajú aj staručké Apple Watch Series 3, ktorých ukončenie predaja by sa mohlo odohrať už koncom tohoto roka, pri predstavení nových modelov.

Zdroj: 9to5mac

Aktualizácia watchOS 9 bude dostupná pre tieto Apple Watch

  • Apple Watch Series 7
  • Apple Watch Series 6
  • Apple Watch SE
  • Apple Watch Series 5
  • Apple Watch Series 4
  • Apple Watch Series 3

Na zoznam sa pochopiteľne ku koncu roka pridajú aj Apple Watch Series 8, ktoré by podľa predpovedí mali doraziť v novom dizajne. Na stole je aj predstavenie nového cenovo dostupnejšieho modelu SE, ktorý postupne nahradí spomínané Series 3.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -