Ako píše portál 9to5mac, spoločnosť Apple v posledných rokoch tak trochu fláka vývoj softvéru vo svojich inteligentných hodinkách.

Aj keď majú Apple Watch rok čo rok nové ciferníky, v skutočnosti ide len o dizajnovú a nie celkom praktickú záležitosť. To by mohla zmeniť pripravovaná aktualizácia watchOS 9, ktorá bude odhalená na WWDC 2022.

Novinári uvádzajú, že hoci si dnes na hodinkách môžete vybrať spomedzi štyridsiatich štýlov, v skutočnosti je len veľmi málo z nich tak praktických, ako napríklad ciferník Siri, ktorý debutoval v roku 2017 s watchOS 4.

Pokiaľ si ho nastavíte, Apple Watch vám budú automaticky na základe umelej inteligencie zobrazovať informácie, pri ktorých uznajú, že ich budete chcieť v danej chvíli vidieť. Môže to súvisieť napríklad so zobrazením počasia, hodnotou akcií, aktuálnym srdcovým rytmom a podobne.

Nemusia byť iba exkluzivitou pre Apple Watch Series 8 

No a presne tu sa otvára priestor pre výrazné zlepšenie a aktualizáciu, ktorá nebude len vizuálna ale aj praktická. Dizajnéri by sa mohli viacej zamerať práve na užitočné ciferníky typu „Siri“, ktoré preferuje obrovské množstvo používateľov.

A čo je ešte dôležitejšie, tieto ciferníky by nemuseli byť dostupné len ako „exkluzivita“ pre najnovšiu generáciu hodiniek. Využívať by sa teda dali aj na starších modeloch.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Dajte nám vedieť do komentára, či si myslíte, že sú vylepšené ciferníky naozaj také potrebné, alebo vám vyhovuje aktuálna ponuka, ktorú majú Apple Watch k dispozícii. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -