Hoci spoločnosť Apple zaviedla technológiu LTE do inteligentných hodiniek Apple Watch ešte pred rokmi, dodnes sme sa jej na Slovensku nedočkali od žiadneho mobilného operátora. Bolo by však načase, keďže v Česku ju už bežne podporuje viacero spoločností. Samotnú tému LTE v Apple Watch na slovenskom trhu sme nedávno rozoberali v samostatnom článku. Dnes sme sa však dočkali zaujímavej novinky.

Portál Živé.sk najnovšie vyspovedal spoločnosť Slovak Telekom, ktorej sa okrem iného opýtal aj na to, či plánuje zavedenie podpory LTE pripojenia pre inteligentné hodinky Apple Watch. Operátor na túto otázku odpovedal, no pravdepodobne tým zďaleka nepotešil všetkých svojich zákazníkov. Určite však aspoň vyvolal nádeje.

Telekom konkrétne potvrdil, že s produktom eSIM pre Apple Watch počíta do budúcnosti, no presnejší termín zavedenia tejto technológie do praxe zatiaľ nedokázal prezradiť.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Firma však spomenula, že v tomto prípade je potrebné vytvoriť náročnú certifikáciu s výrobcom (Apple), pretože ide o samostatne vyvíjaný produkt. Ten má mať úplne iné parametre, ako klasické eSIM karty určené pre inteligentné hodinky od iných, konkurenčných spoločností.

Hlavná výhoda LTE pripojenia v Apple Watch

Hodinky Apple Watch s LTE (Long-Term Evolution) konektivitou sú síce značne drahšie, no používateľovi prinášajú jednu zásadnú výhodu, pre ktorú sa určite oplatia kúpiť.

Ak sú totiž vaše hodinky po celý čas pripojené na sieti, dokážu fungovať aj nezávisle od iPhonu, ktorý máte zvyčajne pri sebe. V praxi to znamená, že ak si chcete ísť zabehať do parku, alebo zacvičiť do posilňovne, vďaka LTE vám na toto všetko budú stačiť iba hodinky. Nepotrebujete so sebou všade ťahať svoj ťažký a nespratný telefón.

Cez Apple Watch s LTE môžete prijímať hovory, posielať správy, streamovať hudbu a používať internetové služby. Je to skrátka taký „mini iPhone“ na zápästí… 

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AirPods Pro 2 kúpite v zľave za extrémne výhodnú cenu. Sú to zaručene najlepšie slúchadlá od Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -