O iPhone SE 2 sa hovorí stále viac a viac. Dnes túto informáciu opäť zopakoval aj renomovaný analytik Ming-Chi Kuo. Okrem iného tiež zdôraznil, že nový iPad Pro príde s 3D snímaním okolia. Omnoho dôležitejšou je ale informáciou, je ale to, že je iPhone SE 2 potvrdený aj tento týždeň dokonca aj so svojou cenou.

iPhone SE 2 potvrdený aj tento týždeň

Nie je týždňa, kedy by sa o ňom nehovorilo. iPhone SE 2. generácie bude určite úspešné zariadenie. Údaje dokonca naznačujú, že by mal dosiahnuť do polovice roka 2020 predaje až na úrovni 20 000 000 kusov. To by mohlo Apple slušne nakopnúť.

- Reklama -

Zariadenie bude predstavené začiatkom 2020. Presný mesiac nepoznáme, ale šepká sa, že pôjde konkrétne o január. Do predaja by sa novinka mala dostať až koncom marca. Dostane svoju vlastnú Keynote. Nepôjde teda o žiadne „tiché“ predstavenie. Táto konferencia navyše nebude WWDC. V tom čase bude telefón už dosť dlho v predaji.

Zariadenie by malo byť vlastne duchovným nástupcom iPhonu SE a iPhonu 8. Momentálne ale netušíme, aký názov dostane. Interne sa preto označuje ako iPhone SE 2. Dostať by sa mu mal špičkový hardvér, ktorý bude kombinovať starší dizajn s novými technológiami.

iPhone SE 2 príde s anténou z tekutých kryštálov pre lepší bezdrôtový prenos.
iPhone SE 2 príde s anténou z tekutých kryštálov pre lepší bezdrôtový prenos.

Konkrétne v tomto prípade hovoríme o 4,7″ displeji (bez 3D Touch), procesore Apple A13 Bionic, 3 GB operačnej pamäti RAM, 64 GB a 128 GB úložisku či možno vylepšenom fotoaparáte na prednej a zadnej strane.

Zariadenie bude disponovať klasickým senzorom otlačkov prsta. Na Face ID môžeme teda zabudnúť. Kuo vo výskumnej správe spoločnosti TF International Securities uviedol aj to, že cena za základnú 64 GB variantu bude 399$. Drahší 128 GB model by sme potom mohli zakúpiť za 499$. V eurách sa bude ale cena samozrejme líšiť.

Aj iPad Pro s 3D fotoaparátom

Kuo tiež nezabudol hovoriť o iPade. Ten by mal tiež doraziť do predaja začiatkom budúceho roka. Predstavený by mal byť na jednej konferencii spolu s novým iPhone SE 2. generácie. Ponúkne technológiu 3D fotoaparátu. Na tú bude používať prepracovaný kamerový systém na zadnej strane zariadenia.

Konkrétne by mala byť táto technológia založená na meraní času odrazu svetla od objektu, ktoré vyšle zariadenie zo svojho fotoaparátu. Vďaka tomu bude schopný nový iPad vytvárať 3D mapy. Túto informáciu nedávno potvrdil aj Mark Gurman z Bloombergu. Ten dokonca upresnil, že nové iPady Pro budú vybavené dvoma kamerami na zadnej strane spolu so špeciálnym 3D senzorom.

Iné informácie o novom iPade Pro zatiaľ nemáme. Uvidíme, aké správy sa ešte do predstavenia dostanú do sveta. Do začiatku budúceho roka, kedy majú byť spolu iPhono SE 2 predstavené máme ešte dosť času.

iPad Pro 2020. Prepracovaná vizualizácia zariadenia, ktorá vám ho ukáže v plnej kráse.
Aj iPad Pro s 3D fotoaparátom – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.