6. Nikto ma už neotravuje

Ak ste z tých, ktorí so svojim telefónom chodia úplne všade, pri športe ho radšej odložte. Dlhé roky som si na behanie brával iPhone do vrecka a okrem toho, že je to vrcholne nepraktické mi často niekto zavolal alebo napísal cez iMessage, čo ma samozrejme vyrušilo.

Na tých 45 až 90 minút potrebujete pokoj a plnú koncentráciu na svoju aktivitu. Keďže Apple Watch nemajú na Slovensku podporu pre LTE, nikto vám cez ne nezavolá a ani nenapíše. Budú robiť skrátka iba to, čo pri športe potrebujete. Sledovať vás a poskytovať informácie + prehrávať playlisty.

- Reklama -

5. Dokonalé spojenie

Asi ani nemusím písať, ako skvelo funguje kombinácia Apple Watch a AirPods. Tieto dve zariadenia si dobre rozumejú a spárujú sa behom sekundy. Ovládanie je taktiež jednoduché a to čo nezvládnete nastaviť cez slúchadlá môžete zmeniť priamo na hodinkách.

Okrem športového oblečenia vám navyše nebudú prekážať žiadne káble, čo je pri pohybovej aktivite veľké plus. Drobným odporúčaním je, aby ste si na beh zobrali len AirPods bez krabičky.

V podstate ju nepotrebujete a na internete sa dajú zakúpiť rôzne náramky, do ktorých si ich môžete nasunúť.

4. Do Apple Watch si môžete pridať množstvo skladieb

Či už máte staršie Apple Watch alebo novšie modely, v spoločnosti Apple mysleli vždy na to, aby ste si do nich mohli stiahnuť dostatočné množstvo songov. Úložiská jednotlivých verzií sú nasledujúce:

  • Apple Watch Series 0 až 3 – 8 GB
  • Apple Watch Series 4 – 16 GB
  • Apple Watch Series 5, 6, SE – 32 GB

Cez aplikáciu Watch na iPhone môžete do zariadenia vkladať obľúbené playlisty, alebo to ponechať na umelú inteligenciu, ktorá do hodiniek stiahne tie skladby, ktoré ste počúvali naposledy. Tento automatizovaný proces mne osobne vyhovuje, no každý máme iné priority.

3. Hodinky vás majú neustále pod kontrolou

Apple Watch Series 6 a ich meranie hladiny kyslíka v krvi

To, prečo sú Apple Watch také dobré je spôsob, akým vás dokážu sledovať pri aktivite. Aj dostupnejšie Apple Watch SE za 299,00 € majú dostatok senzorov, aby zaznamenali váš športový výkon.

K dispozícii budete mať rôzne dáta od času, srdcovej frekvencie, spálených kalórií až po mapu a ďalšie informácie o zaznamenanom športe. Využiť sa na to dá vstavaná apka Tréning alebo špecializované aplikácie od vývojárov tretích strán, ktoré si viete stiahnuť, prípadne kúpiť na internetovom obchode App Store.

Ja osobne využívam základné riešenie od Apple, či už na behanie, bicyklovanie alebo iný tréning a bohate mi to stačí. Ako som už ale viackrát zdôraznil, radím sa do kategórie „rekreačný športovec“ a tak nemám nároky profesionála…

2. Všetky dáta sa po príchode domov spárujú s iPhonom

Ako vyriešiť 5 najčastejších problémov Apple Watch, ktoré vás doposiaľ frustrovali?
Zdroj: Chinnapong / Shutterstock

Keďže majú Apple Watch len veľmi malý displej, informácie o aktivite sa lepšie sledujú na iPhone. Chvíľu po tom, čo sa vrátim domov sa všetko spáruje a zaktualizuje. Vždy mám teda presný prehľad o výkone a môžem si ho porovnať aj s predošlými dňami.

Podobným spôsobom to samozrejme funguje aj na iných zariadeniach. Veľakrát som ale počul, že aktualizácie bývajú pomalé a niekedy ich treba vyvolávať manuálne. Toto vám pri Apple Watch a iPhone nikdy nehrozí…

1. AirPods majú fantastickú výdrž batérie

Je úplne jedno, či si kúpte základné AirPods za 139,00 € alebo špičkový model AirPods Pro za 249,00 €. V oboch prípadoch budete mať k dispozícii vynikajúcu výdrž batérie na jedno nabitie, pohybujúcu sa na úrovni štyroch hodín. Aj to je jeden z dôvodov, prečo si na ranný beh alebo poobedný bicykel nemusíte brať nabíjaciu krabičku. Bohate vám stačí, aby boli slúchadlá nabité aspoň na 60 %.

Na záver dávame do pozornosti, že tento článok vznikol v spolupráci s našim partnerom, spoločnosťou m:zone. Pokiaľ budete potrebovať akékoľvek Apple produkty, určite sa zastavte na pobočke alebo internetovom obchode tohto autorizovaného predajcu. Okrem výhodného splátkového kalendára bez navýšenia ponúka aj výkup zariadení, pripoistenie m:zone care + či servis. Ďakujeme za podporu!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.