Spoločnosť Apple aktualizovala svoje inteligentné hodinky Apple Watch na operačný systém watchOS 10.1. Firma v oficiálnej poznámke uviedla, že odstraňuje chyby a zlepšuje bezpečnosť. Systém tiež do zariadení pridal funkcie NameDrop či Double Tap. A aj keď to prakticky každý majiteľ podporovaných Apple Watch určite ocenil, po pár hodinách prišla studená sprcha.

Ako informuje portál 9to5mac, používatelia sa v priebehu krátkeho času začali na oficiálnom diskusnom fóre spoločnosti Apple aj na sociálnej sieti Reddit sťažovať na zvýšenú spotrebu energie. Apple Watch sa po prechode na watchOS 10.1 mali začať nepríjemne prehrievať a to má súvisieť aj s rýchlejším vybíjaním batérie.

Pri inteligentných hodinkách, ktoré to za bežných okolností zvládnu maximálne jeden až dva dni na jedno nabitie je to pochopiteľne obrovský problém.

Zatiaľ nie je známe, čo túto zvláštnu reakciu spôsobilo no podarilo sa zistiť, že sa netýka len nových modelov Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2, ale aj obyčajných Apple Watch Series 4, ktoré sú najstarším podporovaným zariadením v rámci watchOS 10.1.

Apple Watch sú za pár hodín úplne vybité 

Používatelia na diskusných fórach zverejňujú rôzne príbehy, v rámci ktorých je jasné, že Apple Watch sa dokážu vybiť v priebehu rekordne krátkeho času.

Niektorí ľudia hovoria, že keď nabili hodinky na 100 %, zariadenie bolo totálne vybité už o tri hodiny neskôr. Taktiež sa objavili prípady, v rámci ktorých zariadenia stratili desiatky percent kapacity batérie už v priebehu niekoľkých desiatok minút.

Zatiaľ nie je jasné, čo túto nepríjemnú chybu spôsobuje a nevyjadrila sa ku tomu žiaľ ani spoločnosť Apple. Nakoľko je, ale problém stále viac medializovaný a počet sťažnosti narastá, môžeme predpokladať, že vývojári už tvrdo pracujú na riešení. To, kedy bude dostupný update zatiaľ známe nie je.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple mení taktiku. Jablková spoločnosť sa chce vo veľkom zamerať na streamovanie obsahu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -