Od WWDC 2023, na ktorej nám spoločnosť Apple predstavila operačný systém watchOS 10, ubehol už viac ako týždeň. A aj keď dostali inteligentné hodinky Apple Watch množstvo noviniek, o ktorých sa môžete dočítať všetko v článku tu, stále sa nájdu prekvapenia, o ktorých sa veľa nehovorilo. Určite vás potešia.

Touto cestou samozrejme nehovoríme o nových ciferníkov, prepracovaných widgetoch či režime cyklistiky, ktoré nájdete na všetkých podporovaných Apple Watch. Ak ale vlastníte vlajkovú loď ponuky Apple Watch Ultra, ktorá sa bežne predáva za horibilných 999 €, no po kliknutí na tento odkaz ju zoženiete za 858 €, tešiť sa môžete z ďalšej zásadnej inovácie.

Apple pri predstavení tohto zariadenia v septembri minulého roka ukázalo špeciálny ciferník s názvom Wayfinder, ktorý je vlastne takou špecialitou. Akonáhle totiž otočíte digitálnou korunkou, displej sa prepne do nočného režimu v odtieňoch červenej a vám tak nebude ťahať oči. Navyše by mal byť oveľa lepšie čitateľný v tme alebo šere.

Apple Watch Ultra
Zdroj: Apple

Hoci ide o vynikajúcu funkciu, stále jej chýbala jedna drobnosť na to, aby bola naplno využívaná. Je síce pravda, že otočenie digitálnej korunky je vcelku jednoduchý proces, no nebolo by lepšie, keby to všetko fungovalo úplne automaticky? Aj samotné Apple evidentne uznalo, že áno. A preto pridalo do systému watchOS 10 „tichú“ inováciu.

Vďaka senzorom pre sledovanie okolitého svetla, ktoré majú Apple Watch Ultra už štandardne k dispozícii, sa prepínanie medzi denným a nočným režimom udeje úplne samo, bez nutnosti interakcie používateľa.

Je síce zvláštne, že s tým spoločnosť Apple prichádza až teraz, takmer po roku od uvedenia Apple Watch Ultra na trh, no lepšie neskoro, ako nikdy. Už sa len zamerať na to, aby sme podobný ciferník dostali aj na štandardné modely. Určite by ho nejeden používateľ ocenil…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple zdieľalo úžasnú reklamu na Apple Watch, v ktorej poukazuje na to, ako vám dokážu zachrániť život!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -