Leto sa blíži a množstvo ľudí sa chce stihnúť dostať do formy. Na to, aby ste si mohli presne zmerať svoju fyzickú aktivitu si nemusíte kupovať drahé inteligentné hodinky, ktoré môžu byť navyše aj nepraktické. Oveľa lacnejším a jednoduchším riešením je inteligentný náramok Xiaomi Smart Band 7, ktorý teraz kúpite v zľave. Jeho cena je nižšia, ako mesačné vstupy do niektorých fitness centier.

Samotné zariadenie je vhodné ako pre mužov, tak aj pre ženy a najmä na Slovensku je mimoriadne úspešné. Jeho súčasťou je dotykový Always-on AMOLED s vysokým rozlíšením, na ktorom si viete nastaviť vlastné ciferníky podobne, ako na inteligentných hodinkách. Viac vás však budú zaujímať možnosti, ako ovládať rôzne aplikácie alebo režimy, ktoré sú súčasťou Xiaomi Smart Band 7. A že ich nie je málo. Zariadenie vám dokáže sledovať tep či spánok, saturáciu kyslíka v krvi a rovnako zvláda monitorovať počet prejdených krokov.

Bežná cena za tento inteligentný náramok, ktorý je samozrejme možné prepojiť s iOS aj Android zariadením sa pohybuje na úrovni 50 – 60 €. Po kliknutí na tento odkaz ho však kúpite od 39 €, čo je až neuveriteľne výhodná ponuka. Ušetríte 10 – 20 € a získate špičkové zariadenie „za pár korún“, ktoré toho dokáže viac, ako možno budete potrebovať.

Xiaomi Smart Band 7 prekvapí výdržou batérie aj funkciami

Xiaomi Smart Band 7
Zdroj: YouTube / Michael Elsegood (úprava redakcie)

Ako sme už uviedli vyššie, hoci je Xiaomi Smart Band 7 veľmi lacný produkt, v skutočnosti toho dokáže oveľa viac, ako si možno myslíte. Toto zariadenie je vhodné na širokú paletu športov od plávania, cez beh až po cyklistiku, pričom mu pochopiteľne neublíži ani voda vďaka norme 50 m (5 ATM).

Prekvapí tiež fantastická výdrž batérie fitness náramku, ktorá dosahuje podľa výrobcu cca 15 dní na jedno nabitie. Tento údaj je pochopiteľne trochu pritiahnutý za vlasy, no ak budete Xiaomi Smart Band 7 používať pozvoľna, môžete sa dostať na 7 – 10 dní na jedno nabitie.

Xiaomi Smart Band 7
Zdroj: YouTube / Michael Elsegood (úprava redakcie)

Pokiaľ si však aktivujete Always-on displej, denne vám z akumulátora ubudne cca 25 % energie. Vo výsledku teda pri aktívnom používaní budete toto zariadenie nabíjať raz za štyri dni, čo je ale stále vynikajúce. Nepribližujú sa ku tomu napríklad ani špičkové Apple Watch Ultra so svojou 36 hodinovou výdržou.

Xiaomi Smart Band 7 Pro ako zaujíamvejšia, ale aj drahšia alternatíva 

Xiaomi Smart Band 7
Zdroj: YouTube / TechTablets / Lim Reviews (úprava redakcie)

A ak sa vám zdá Xiaomi Smart Band 7 príliš jednoduchý, existuje drahšia alternatíva Xiaomi Smart Band 7 Pro, ktorá má až 1,64″ AMOLED displej, elegantný dizajn (trochu pripomína Apple Watch) a pre väčšinu používateľov aj lepšiu využiteľnosť, nakoľko dokáže čiastočne nahradiť inteligentné hodinky. Jeho bežná cena je výrobcom stanovená na hranici 99 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho kúpite už od 71 €.

Áno, v porovnaní s klasickým Xiaomi Smart Band 7 je to skoro dvojnásobný príplatok, avšak tešiť sa môžete aj na podstatne zaujímavejšie zariadenie. Viac sme sa mu venovali napríklad v tomto článku. To pre ktorý náramok sa napokon rozhodnete nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  Apple chystá aj lacnejší Headset. Prémiovú verziu si nebude môcť dovoliť každý

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.