Už začiatkom júna budeme svedkami predstavenia najočakávanejšieho Apple zariadenia posledných rokov. Avizovaná náhlavná súprava pre virtuálnu a rozšírenú realitu sa ukáže počas konferencie WWDC 2023, ktorá sa bude konať 5. júna.

Odhady a fámy týkajúce sa očakávaného produktu za posledné mesiace doslova zahltili internet. Aby toho nebolo málo, na povrch sa dostávajú ďalšie zaujímavé zistenia. Spoločnosť Apple totiž už teraz pracuje na druhej generácii headsetu, v ktorej sa dočkáme aj lacnejšej verzie.

Za týmto tvrdením stojí analytik Ming-Chi Kuo, ktorý sa vo svojom príspevku na portáli Medium rozhovoril o druhej generácii VR/AR Headsetu od Apple. Náhlavná súprava sa v budúcnosti predstaví nielen v high-endovom, ale aj v cenovo dostupnejšom prevedení, ktoré bude vhodné pre širokú verejnosť.

Apple sa v budúcnosti zameria na nižšiu cenovku

Veľkým problémom prichádzajúceho zariadenia má byť podľa predpokladov jeho cena. Tá sa má vyšplhať až na 3000 dolárov, čo bude väčšinu zákazníkov odrádzať. Apple chce v budúcej generácii prostredníctvom lacnejšieho modelu prilákať viacerých záujemcov, pre ktorých bol pôvodný produkt pridrahý.

Apple VR Headset koncept
Zdroj: Marcus Kane

Apple očakáva, že v maloobchodnom spektre sa bude v priemere predávať len jeden headset na obchod denne. Spoločnosť tiež oznámila, že počas prvého roka dostupnosti očakáva predaj siedmich až desiatich miliónov kusov.

Vysoká cena je spôsobená najmä drahým hardvérom, ktorý Apple v súprave použije. Budúca generácia by však mala byť vybavená lacnejšími komponentami ako napríklad šošovkami s nižším rozlíšením alebo menej kvalitnou kamerou, čo zníži výslednú cenovku.

Vzhľadom na tento predpokladaný plán by sme sa mali dočkať hneď dvoch modelov. Jednotlivé verzie bude možné prirovnať k štandardným iPhonov a špičkovým verziám Pro. Apple tak aj v tomto prípade bude raziť cestu prehlbovania rozdielov medzi prémiovými zariadeniami a štandardnými modelmi.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: Appleinsider

Konferencia WWDC 2023 prebehne od 5. do 9. júna, pričom sa okrem headsetu dočkáme aj nového MacBooku Air 15″ a nových systémových aktualizácií na čele s iOS 17. V skratke povedané – máme sa na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Apple VR Headset zmení hru: Toto nebude vedieť žiadna iná náhlavná súprava

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -