O nízkorozpočtovom prevedení Apple TV vo forme dostupného donglu sa hovorilo už v minulosti. Teraz sa však na povrch dostávajú skutočnosti, ktoré odhaľujú prečo Apple na tento projekt zanevrelo a dalo prednosť rozvíjaniu multimediálneho centra vo forme známej Apple TV.

Prečítajte si tiež  Apple TV+ plánuje v roku 2022 priniesť 50 nových seriálov

Apple sa už od nepamäti snaží raziť cestu prémiového výrobcu a nijako inak tomu nebolo ani v prípade Apple TV. Firma totiž mala na stole projekt v podobe donglu pre televíziu na štýl Google Chromecast, no prínos takéhoto produktu mohol podľa spoločnosti „ohroziť prémiovosť Apple TV„.

Nápad na cenovo dostupnejšiu verziu Apple TV sa zrodil v hlave Tima Twerdahla, ktorý predtým pôsobil v Amazone a Netflixe. Podľa Tima mohol dongle poslúžiť ako výborná alternatíva pre užívateľov, ktorí nemali záujem o klasickú Apple TV. Tento krok by taktiež prispel k formovaniu a zväčšovaniu komunity užívateľov streamovacej služby Apple TV+.

Apple TV Dongle

Prémiovosť na prvom mieste

Známi predstavitelia jablkovej spoločnosti Greg Joswiak a Phil Schiler však s týmto tvrdením nesúhlasili, čo viedlo k odsunutiu projektu na vedľajšiu koľaj. Vytvorenie lacného a nízkorozpočtového produktu sa podľa dvojice nestotožňovalo s víziou spoločnosti Apple. Užívateľom teda neostalo nič iné, ako ostať pri Apple TV alebo presedlať na konkurenčné zariadenia z radov Amazonu alebo Roku.

Prečítajte si tiež  Vieme, kedy Apple prepojí HomePod a Apple TV

Napriek tomu, že Apple TV predstavuje solídne multimediálne centrum do každej obývačky, problémom je jeho cena. Aj najlacnejšia dostupná verzia šikovnej čiernej krabičky je stále niekoľkonásobne drahšia ako konkurenčné produkty. V dnešnej dobe, kedy má každý televízor prístup k streamovacím službám a aplikáciám naviac Apple TV postupne stráca na význame.

Aký názor máte na Apple TV vy? Vlastníte jablkové multimediálne centrum alebo sledujete filmy, seriály a iný obsah priamo v aplikáciach v TV? Podeľte sa s nami o váš názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here