Apple TV možno vo sfére plnej smart televízorov, multimediálnych centier a herných konzol možno netrhá predaje, no stále predstavuje platné zariadenie jablkového ekosystému. Pripravovaná aktualizácia tvOS 15.4 by mala do malej čiernej krabičky priniesť niekoľko zaujímavých funkcií.

Prečítajte si tiež  Pracuje Apple na novej redizajnovanej Apple TV novej generácie?

Spoločnosť Apple tento týždeň sprístupnila vývojárom na testovanie prvú beta verziu systému tvOS 15.4, ktorá dorazí hneď s niekoľkými vylepšeniami. Ako prvú novinku možno spomenúť podporu pre siete WI-Fi v režime captive, čo umožní používať iPhone alebo iPad na pripojenie Apple TV k sieťam, ktoré vyžadujú dodatočné prihlasovacie kroky ako napríklad v hoteloch či rezortoch.

Čo však určite poteší každého nadšenca filmovo seriálovej služby Apple TV+, je front „Up Next“, ktorý vám v prehrávači umožní jednoduchší prístup k prezeraniu dostupného obsahu. Funkcia bude dostupná vo forme tlačidla na obrazovke hneď vedľa záložky „Info“.

tvOS 15.4

Okrem karty „Up Next“ tiež pribudne tlačidlo pre reguláciu hlasitosti a nové možnosti pre nastavenie priestorového zvuku Spatial Audio. Mimo týchto noviniek v systéme dorazia aj pravidelné bug fixy a opravy chýb z predchádzajúceho updatu.

Systém tvOS 15.4 sa zatiaľ nachádza len v uzavretom beta testingu pre developerov, no už čoskoro by sa ho mali dočkať aj ostatní záujemcovia vo verejnej bete. Následne bude systém dostupný v rámci ostrej aktualizácie pre Apple TV.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -