Na včerajšej konferencii WWDC 2022 sme mali možnosť vidieť poriadnu nádielku nových funkcií, ktoré dorazia do jablkového ekosystému naprieč všetkými zariadeniami. Na jeden z operačných systémov však spoločnosť Apple akosi zabudla. Majitelia malej šikovnej skrinky vo forme Apple TV však nemusia zúfať, pretože medzi prichádzajúcimi aktualizáciami nebude chýbať ani tvOS 16.

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo iPadOS 16. Toto sú všetky novinky

Nová aktualizácia tvOS 16 bude dostupná pre všetky modely Apple TV HD a Apple TV 4K, pričom prvá beta verzia bola včera uvoľnená na testovanie pre vývojárov. Nižšie sa dozviete o niekoľkých vylepšeniach a novinkách, ktoré nadchádzajúci update softvéru prinesie.

Prepojenie medzi zariadeniami

Nový tvOS 16 umožní vývojárom integrovať aplikácie pre Apple TV s aplikáciami pre iPhone, iPad a Apple Watch a odomknúť tak nové zážitky, ktoré sú podľa slov Apple „osobnejšie ako kedykoľvek predtým“.

Zdroj: Apple

Vývojári môžu napríklad poskytovať personalizovanejšie tréningy na Apple TV na základe údajov zo snímača pohybu z Apple Watch, zobrazovať informácie v reálnom čase na iPhone, zatiaľ čo sa prehráva video v ich aplikácii na Apple TV, alebo zahrnúť viac obrazoviek na hranie hier.

Rozšírená podpora herných ovládačov

V systéme tvOS 16 bude podporovaných mnoho ďalších herných ovládačov Bluetooth a USB. Zaujímavou novinkou je najmä podpora ovládačov Joy-Con a Pro Controller od spoločnosti Nintendo, ktoré poznáme z konzoly Switch.

Zdroj: GameSpot

Podpora HDR10+

Do aplikácie Apple TV v systéme tvOS 16 bola pridaná podpora HDR10+. Ide o platformu metaúdajov určenú pre pre vysokodynamický rozsah obrazu. Vďaka tejto technológii bude obraz vysielaný cez Apple TV ďaleko viac detailnejší a optimalizovaný pre obsah, ktorý túto vychytávku podporuje.

Vylepšenia pre viacerých užívateľov

tvOS 16 ponúkne vylepšenú systémovú integráciu pre používateľské profily v aplikáciách Apple TV. Vďaka povereniam uloženým v zdieľanej kľúčenke sa používatelia nebudú musieť prihlasovať a vyberať svoj profil zakaždým, keď spustia aplikáciu Apple TV.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple práve predstavila iOS 16. Toto sú všetky novinky, ktoré systém prináša

Podpora funkcie Matter

Matter je nový štandard, ktorý umožní kompatibilným inteligentným domácim doplnkom bezproblémovo spolupracovať na viacerých platformách vrátane Apple HomeKit, Amazon Alexa a ďalších. Na ovládanie príslušenstva Matter v aplikácii Domov je potrebný domáci rozbočovač, ktorým môže byť Apple TV aktualizovaná na tvOS 16 alebo HomePod či HomePod mini aktualizovaný na najnovšiu verziu softvéru.

Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple uviedla, že prvá verejná beta verzia systému tvOS 16 bude vydaná v júli a aktualizácia softvéru bude pre všetkých používateľov uvoľnená štandardne na jeseň. Je pravdepodobné, že v priebehu nasledujúcich mesiacov budú v rámci beta testovania odhalené ďalšie funkcie systému tvOS 16, o ktorých zatiaľ spoločnosť Apple nehovorila.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -