Bývalý generálny riaditeľ Netflixu kritizuje Apple TV+

Spoločnosť Apple spustila Apple TV+ koncom roka 2019 a do dnešného dňa nie je medzi používateľmi príliš populárna. Aj keď ju majú aktivovanú desiatky miliónov ľudí po celom svete, v skutočnosti využívajú len ročnú bezplatnú verziu. Presne toto Marc Randolph, spoluzakladateľ Netflixu, vo svojom poslednom rozhovore kritizoval.

Podľa jeho názoru je taktika nesprávna a vo finále nefunguje tak dobre, ako Apple očakávalo. Pokiaľ by to nebola pravda, technologický gigant by nepotreboval samotnú bezplatnú akciu už druhýkrát predlžovať. Ak ste si kúpili nejaké zariadenie (napríklad iPhone alebo Mac) koncom roka 2019 a aktivovali Apple TV+, za službu nemusíte platiť ani dnes a pokračovať to bude až do júla 2021.

- Reklama -

Randolph tvrdí, že pokiaľ by Apple strávilo viacej času nad obsahom v platforme, pravdepodobne by bola dnes už konkurencieschopná. Technologický gigant nestojí oboma nohami na zemi a Apple TV+ zatiaľ nie je skutočná podnikateľská záležitosť. Celá služba je dotovaná. „Apple malo urobiť jasný biznis plán, vyjsť na okraj útesu a skočiť“. Tohto sme sa zatiaľ nedočkali.

Tak isto má projekt vysokú mieru výmeny zamestnancov. „Nemôžete dookola nahrádzať ľudí, ale musíte im dať dôvod, aby u vás zostali„. Ten v prípade Apple TV+ evidentne neexistuje.

Netflix počas minulého mesiaca vyhlásil, že každý týždeň plánuje uvádzať nový originálny film počas celého roka 2021. Streamovacia služba od Apple bude v tomto smere 4-5x pomalšia.

Aby sme ale boli fér, Apple vybudovalo Apple TV+ od úplných základov len pred necelými dvoma rokmi a aj keď sa v službe nachádza len málo filmov a seriálov, vo všetkých prípadoch sú originálne a pre väčšinu zadarmo. Uvidíme, ako sa bude dariť platforme aj naďalej, snáď sa to časom zlepší.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.