Spoločnosť Apple sa v uplynulých rokoch zamerala na čo najväčšie prepojenie svojich operačných systémov a zariadení, čím chcela používateľom zjednodušiť každodenný život. V mnohých prípadoch bola táto činnosť prínosná.

Niektoré funkcie však ľudí celkom otravujú a zaradiť sem môžeme aj tú, ktorá sa nachádza v iOS 15/iPadOS 15 a súvisí s Apple TV. Pokiaľ nechcete zadávať text pomocou ovládača, váš iPhone vás automaticky vyzve, aby ste to urobili prostredníctvom jeho klávesnice.

Zmizla možnosť deaktivácie v nastaveniach iOS 15 a iPadOS 15

A aj keď je to veľmi jednoduché a v prípade dlhších textov to mnohým ľuďom dokáže pomôcť, v minulosti sa dala táto funkcia jednoducho deaktivovať prostredníctvom nastavení v iPhone.

Nie každý skrátka chce, aby ho počas používania Apple TV neustále „otravoval“ iPhone častými vibráciami a notifikáciami.

Prečítajte si tiež  Apple chcelo okrem Apple TV preraziť s lacným riešením TV donglu. Prečo dostal projekt stopku?

Ako ale upozorňujú niektorí používatelia, v iOS 15/iPadOS 15 už nič podobné nenájdete a funkcia je v podstate non-stop aktívna. Predošlý operačný systém iOS 14 skrýval toto nastavenie v sekcii Nastavenia > Hlásenia > Klávesnica pre Apple TV.

Uvidíme, či sa Apple rozhodne prinavrátiť možnosť deaktivácie klávesnice pre Apple TV v neskoršej aktualizácii alebo ju nechá stále zapnutú.

Je to trochu zvláštne, že sa kompetentní rozhodli tak ako sa rozhodli, no možno ide len o nedorozumenie a neplánované odstránenie možnosti v nastaveniach. Nechajme sa prekvapiť, čo prinesie blízka budúcnosť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -