Ako píše analytik Ming-Chi Kuo, spoločnosť Apple v roku 2022 so svojimi inováciami zďaleka neskončila. Podľa všetkého sa chystá už v dohľadnej dobe uviesť na trhu novú generáciu Apple TV, ktorá by mala byť dostupná o niekoľko mesiacov.

Stať sa tak má relatívne krátko po poslednej aktualizácii Apple TV 4K, ktorej sme sa dočkali v roku 2021. Firma v nej kompletne prepracovala ovládač Siri Remote, zariadenie dostalo výkonnejší procesor A12 Bionic, podporu HDMI 2.1, Wi-Fi 6 atď. Na tento upgrade sme čakali dlhšie ako 3 a pol roka. Vylepšenie po 18 mesiacoch teda vrelo vítame.

Ming-Chi Kuo sa domnieva, že spoločnosť Apple plánuje pri Apple TV kompletne prepracovať „štruktúru“ nákladov. Zariadenie by teda mohlo dostať nižšiu cenu, ktorá by bola konkurencieschopnejšia s inými prehrávačmi streamovaných médií. V súčasnosti do tejto kategórie radíme produkty ako Chromecast od Google, Fire TV od Amazonu a takisto Roku.

Apple TV môže zmeniť cenovú politiku

Apple TV RemoteSúčasná druhá generácia Apple TV 4K štartuje na slovenskom trhu od 199,00 € za základnú 32 GB verziu a 219,00 € za vyššiu, 64 GB verziu. Pokiaľ by vám stačila staršia Apple TV HD z roku 2015, ktorá má k dispozícii ešte zastaralý procesor A8 z iPhonu 6, za 32 GB model by ste zaplatili „len“ 159,00 €.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Netreba však pri tom zabúdať, že konkurencia dokáže skoro to isté za zlomkovú cenu. Takmer každé multimediálne zariadenie je aspoň o 50 € lacnejšie, než základná Apple TV HD, a drvivú väčšinu z nich zakúpite aj za menej ako 100 €.

No a ak Apple príde s treťou generáciu Apple TV 4K, ktorá by konečne mohla podporovať aj 120 Hz obnovovaciu frekvenciu, Kuo počíta s tým, že niektorý zo starších modelov (pravdepodobne ten najstarší) bude dostupný za cca 99,00 €. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -