Na budúci rok by malo byť pre Apple kľúčové zavedenie technológie 5G do jeho smartfónov. Analytici nám už naznačili, že práve preto budú iPhony veľmi populárne. Dnes sa dozvedáme, že iPhony s podporou tejto siete nebudú 3 ale rovno 4. Naskytá sa teda logická otázka, či sa 5G dostane aj do iPhonu SE 2.

4 iPhony na budúci rok budú podporovať 5G

Analytik Samik Chatterje z agentúry JPMorgan dnes prezradil zaujímavé informácie ohľadom budúcoročných iPhonov. Dočkať by sme sa mali konkrétne 4 nových modelov, ktoré prídu s podporou 5G. To je vôbec po prvý krát čo niečo podobné počujeme. Doteraz sa skloňovali len tri nové modely, ktoré prídu koncom roka 2020.

- Reklama -

Ako upresnil Samik Chatterje, jedným z tých štyroch naznačovaných žiaľ nebude iPhone SE 2, na ktorý zákazníci čakajú už mesiace. Toto zariadenie príde len s podporou 4G. S 5G by mal prísť iPhone s 5,4″ displejom, ktorý nahradí súčasný model 11 Pro s 5,8″ displejom.

iPhone 12

Potom by tu mal byť nástupca iPhonu 11 Pro Max so 6,7″ displejom. Napokon ešte prídu aj 2 ďalšie iPhony. Oba by mali mať 6,1″ displej. V jednom prípade pôjde o nástupcu iPhonu 11. O tom druhom zatiaľ nemáme presnejšie informácie. To čo ale vieme, je že celá táto spomínaná štvorica príde s podporu technológie OLED. Na LCD displej v prípade iPhonu 12 so 6,1″ displejom môžeme nadobro zabudnúť. To je pokrok.

Dva iPhony prídu s 3D skenom okolia!

Zo štyroch zariadení by mali prísť minimálne dva so zaujímavou technológiou, ktorá bude umožňovať skenovať okolie zariadenia. 3D senzor bude umiestnený v zadnej kamere a na základe odosielania signálu a merania času, kedy sa odrazí a vráti späť do iPhonu bude vedieť nasnímať predmety v priestore.

Technológia by sa mala týkať predovšetkým 5,4″ a 6,7″ modelu. Tie by mali byť označované ako 12 Pro a 12 Pro Max. Pôjde teda o špičkové vlajkové lode. Okrem iného by sme mali nájsť v ich balení aj bezdrôtové slúchadlá AirPods.

iPhone 12 koncept

Vlajkové lode budú mať lepšie 5G ako „ľudové“ modely

Apple sa bude zameriavať konkrétne na dva druhy zákazníkov. V podstate sa teda dočkáme niečoho podobného ako tento rok. Jeden druh budú zákazníci, ktorí budú mať záujem o modely strednej triedy (napríklad iPhone XR alebo iPhone 11). V druhom prípade potom pôjde o zákazníkov high-end modelov, ktorý budú chcieť Pro varianty.

Profi modely budú podporovať najrýchlejšiu 5G technológiou, konkrétne mmWave. Zariadenia, ktoré budú patriť skôr do strednej triedy by mali prísť „len“ so sub-6GHz. Tá na jednej strane nie je až tak rýchla ale má omnoho širší dosah ako mmWave.

Nové obdobie predstavovania iPhonov od roku 2021

Od roku 2021 by malo Apple zmeniť aj obdobie predstavovania nových modelov. Kým doteraz sme boli zvyknutí na to, že zariadenia prichádzali poväčšine v septembri, v budúcnosti to tak byť nemusí. Môžeme sa podľa JPMorgan tešiť na 2 iPhony, ktoré budú predstavené v prvej polovici roka 2021 a na dve zariadenia, ktoré prídu v druhej polovici 2021.

Bude to veľká zmena, ktorá príde v podstate po 10. rokoch. Súčasný režim predstavovania evidujeme v prípade Applu už niekedy od roku 2011, kedy prišiel iPhone 4S. Vďaka spomínanému kroku by sa spoločnosť mohla lepšie vyrovnať konkurencii vo vydávaní nových modelov. Tešíte sa na 5G? Napíšte nám do komentárov!

iPhone 12 koncept, tentokrát v zaujímavých farebných prevedeniach.
iPhone 12 koncept, tentokrát v zaujímavých farebných prevedeniach.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.