Technologický gigant urobil krok, na ktorý čakali mnohí jeho fanúšikovia. Po viac než deviatich mesiacoch od uvedenia iPhonu 12 sprístupnil reverzné nabíjanie, ktoré bolo v tomto zariadení prítomné už od začiatku. Nefunguje ale tak, ako ste si mysleli.

MagSafe

Ak sledujete našu stránku na pravidelnej báze, určite vám neuniklo, že spoločnosť Apple predstavila počas včerajšieho večera úplne nový MagSafe Battery Pack. V praxi ide o externú nabíjačku, ktorú si ľahko pripnete na zadnú stranu zariadenia a následne sa vám začne bezdrôtovo dopĺňať batéria.

V princípe ide o veľmi jednoduchý systém, ktorý už poznáme aj od iných výrobcov príslušenstva. Napriek tomu v sebe skrýva jednu dôležitú funkciu, ktorú zatiaľ ponúka len Apple a to reverzné nabíjanie. Ako to funguje?

Reverzné nabíjanie na iPhone 12

Pokiaľ pripojíte svoj iPhone 12 so systémom MagSafe na klasickú káblovú nabíjačku a na jeho zadné telo pripnete MagSafe Battery Pack, systém dokáže presmerovať energiu aj do tohto prídavného príslušenstva. Okrem akumulátora v iPhone teda nabíjate aj externú nabíjačku, čo tu nikdy predtým nebolo.

MagSafe

Dôležité je však podotknúť, že reverzné nabíjanie v iPhone 12 je obmedzené a okrem situácie s MagSafe Battery Packom ho v podstate nemáte ako využiť. Ak by ste si teda na zadnú časť zariadenia položili napríklad druhý iPhone 12, vôbec nič sa nestane.

Uvidíme, ako sa bude uvedená funkcionalita vyvíjať do budúcnosti. Z nášho pohľadu ide o dobrý prvý krok, na ktorom môžu v Cupertine pracovať. Reverzné nabíjanie sa v tejto technologickej spoločnosti skúma roky, čo dokazuje množstvo patentov.

Apple však neoperuje len s iPhonom ale aj s iPadom, Macom, AirPods či Apple Watch. Tu všade by sa tento systém mohol objaviť. Brali by ste ho?

Prečítajte si tiež  Video: Ako opraviť iPhone s 35 kilovou sadou nástrojov od Apple? Takto!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -