Spoločnosť Apple neustále pracuje na technológiách, s ktorými sa snaží vylepšiť svoje mobilné zariadenia. Nie je pri tom žiadnym tajomstvom, že práve fotoaparáty považujú používatelia za jeden z najdôležitejších prvkov, na základe ktorého si vyberajú nový iPhone. Aj to je jeden z dôvodov, prečo ich spoločnosť Apple v roku 2022 určite nebude podceňovať.

Či už si zaobstaráte nový iPhone 14 alebo iPhone 14 Pro, v oboch prípadoch dostanete špičkovú optiku s perfektnými schopnosťami v širokom spektre svetelných podmienok. Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg by sa však drahší model mal spoliehať na o čosi sofistikovanejšiu technológiu.

Vo svojej poslednej správe píše, že sa firma bude opäť pokúšať výraznejším spôsobom oddeliť svoje základné modely od prevedení „Pro“. Okrem odlišnosti v dizajne by tomu mohla dopomôcť aj celková kvalita fotoaparátov.

iPhone 14 Pro dostane lepšie fotoaparáty a ešte k tomu 8K video

iPhone 14 Pro
Zdroj: YouTube / the Hacker 34

Tie bude mať iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max klasicky tri + LiDAR skener a ešte k tomu sa bude môcť tešiť aj z nového 48 megapixelového širokouhlého snímača. Základné prevedenia si budú musieť vystačiť s dvoma šošovkami a klasickým 12 MP snímačom.

A ak sa teraz pýtate, na čo je takéto vysoké rozlíšenie vlastne dobré, odpoveď je jednoduchá. Jedna z najdôležitejších vecí, ktorú prinesie iPhone 14 Pro bude podpora zaznamenávania 8K videa.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 18. 5. 2022)

To sa vám môže zdať na prvý pohľad ako totálna zbytočnosť, avšak v súvislosti s prvým AR / VR Headsetom, ktorý by mal byť predstavený koncom roka 2022 alebo začiatkom 2023 pôjde o nevyhnutnosť. Práve toto zariadenie má totiž disponovať dvoma 8K displejmi (každý pre jedno oko) a zároveň úzko spolupracovať s iPhonom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -