Ako dnes uviedol renomovaný analytik Ming-Chi Kuo, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max dostanú ešte väčšie fotoaparáty ako ich predchodcovia. Dôvodom je značné navýšenie rozlíšenia širokouhlého kamerového systému, ktorý by mal dostať po novom až 48 MP a možnosť natáčania videa v 8K kvalite.

Kuo vo svojom tweete reagoval na uniknuté schémy, ktoré nedávno zdieľal leaker Max Weinbach. Schémy ukázali, že plocha, v ktorej budú umiestnené zadné fotoaparáty iPhonu 14 Pro sa zväčší približne o päť percent v každom smere, pričom v šírke pôjde o nárast z 35,01 mm na 36,73 mm a vo výške z 36,24 mm na 38,21 mm.

Samotný hrboľ má tiež viac vyčnievať zo zariadenia, pričom sa zväčší z 3,60 mm v iPhone 13 Pro na 4,17 mm v iPhone 14 Pro.

Prečítajte si tiež  Skladací iPhone 14 Flip: Pozrite sa na ďalší vydarený koncept, ako by mohol vyzerať

Kuo uviedol, že „hlavným dôvodom väčšieho a výraznejšieho „hrboľa fotoaparátu“ je zvýšenie rozlíšenia z 12 MP na 48 MP. Dodal, že dĺžka uhlopriečky kontaktného obrazového snímača (CIS) sa má s prechodom na 48 MP zväčšiť o 25 až 35 %.

Zhodujú sa na tom viacerí renomovaní odborníci 

iPhone 14 Pro
Zdroj: YouTube / the Hacker 34

Spolu s nahradením výrezu novým, tabletkovým a dierkovaným dizajnom Face ID patrí 48 MP širokouhlý fotoaparát medzi najčastejšie spomínané funkcie iPhonu 14 Pro, o ktorých opakovane hovoria Kuo, taiwanská výskumná spoločnosť TrendForce a analytik Haitong International Securities Jeff Pu.

Očakáva sa, že 48 MP kamerový systém bude obmedzený na modely „Pro“ a umožní nahrávanie videa v rozlíšení 8K, čím ponúkne výrazný upgrade oproti 12 MP fotoaparátu a možnostiam nahrávania videa v rozlíšení 4K v iPhone 13 Pro.

Prečítajte si tiež  Kuo: Nový čip A16 sa objaví iba v iPhone 14 Pro. Základné modely si ponechajú A15

Videá vo vysokom rozlíšení 8K zaznamenané pomocou iPhonu 14 Pro budú údajne vhodné aj na prezeranie obsahu na dlho avizovanej náhlavnej súprave AR/VR od spoločnosti Apple. Tá by mala byť predstavená koncom roka 2022 alebo začiatkom roka 2023.

Kuo už skôr uviedol, že podľa neho kvalita fotoaparátu modelov iPhone 14 Pro „pozdvihne fotografovanie mobilným telefónom na novú úroveň“. Nechajme sa teda prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -