Nie je žiadnym tajomstvom, že Apple už prestalo vyrábať iPhone 12 mini kvôli nízkemu dopytu zo strany zákazníkov. V porovnaní s ostatnými modelmi z generácie „dvanásť“ dosahuje dodnes iba cca 5-7 % podiel na predajoch.

iPhone 13 mini
Zdroj: svetapple.sk

Napriek tomu to ale neznamená, že technologický gigant na koncept malého smartfónu úplne zanevrel. Už teraz pripravuje produkciu nástupcu, ktorý bude označovaný ako iPhone 12S mini alebo iPhone 13 mini.

- Reklama -

Hoci nepoznáme žiadne bližšie špecifikácie, očakáva sa, že Apple zmení dizajn iba veľmi mierne a do vnútra pridá mimoriadne výkonný procesor A15 Bionic. Aby toho nebolo málo, výrazným prepracovaním prejdú aj zadné fotoaparáty, ktorých poloha sa môže zmeniť po vzore nášho konceptu.

Poznáme firmu, ktorá bude iPhone 13 mini vyrábať 

V súčasnosti sa už pomaly schyľuje aj k výrobe iPhonu 13 mini. Jeho predstavenie je zatiaľ naplánované na september 2021, no či sa tak naozaj stane rozhodne až čas a okolnosti. Predsa len tu máme stále krízu spojenú s koronavírusom a najnovšie aj polovodičmi.

iPhone 13 mini
Zdroj: svetapple.sk

Dodávateľom iPhonu 13 mini by mala byť spoločnosť Pegatron, ktorá sa starala aj o produkciu predchodcu. Dôležité je poznamenať, že pôjde o posledný 5,4″ iPhone z tejto generácie. Technologický gigant už neplánuje iPhone 14 mini, ani nič podobné.

Namiesto toho sa dočkáme dvoch 6,1″ a dvoch 6,7″ modelov, pričom jeden bude vždy prémiový a druhý dostupnejší. To je však vzdialená budúcnosť, pojednávajúca o roku 2022. Napíšte nám do komentára, či sa už na iPhone 13 mini tešíte. Sme zvedaví na všetky vaše komentáre a reakcie!

 

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -