Spoločnosť Apple predstavila nový iPad 10. generácie, ktorý prináša kompletne prepracovaný dizajn a hlavne nahrádza USB-C za pôvodný Lightning port.

Keďže však toto zariadenie podporuje stále iba prvú generáciu Apple Pencil (s Lightningom), s jej nabíjaním je vcelku veľký problém. Existuje ale riešenie.

Tým je drobný adaptér, ktorý si môžu používatelia dokúpiť v samostatnom predaji za
za 10 €. Okrem toho, že tento systém nevyzerá práve najlepšie je však problém aj s jeho dostupnosťou.

Aby sme to vysvetlili, samotný iPad 10. generácie bude po celom svete dostupný od 26. októbra 2022. Ľudia, ktorí vlastnia Apple Pencil prvej generácie sa na túto situáciu chceli pripraviť v predstihu a preto adaptér začali nakupovať ešte skôr.

Meškanie na úrovni jedného mesiaca 

iPad 10 adaptér usb-c na apple pencil
Zdroj: Apple / 9to5mac

Práve zvýšený záujem, ktorý zrejme nečakala ani spoločnosť Apple spôsobil, že produkt má dnes 3 až 4 týždňové meškanie a tento údaj sa stále predĺžuje.

Ak si teda novinku plánujete zaobstarať aj vy a chcete ju používať spolu s Apple Pencil prvej generácie, príslušenstvo by ste si mali objednať čo možno najrýchlejšie. Ak sa vám ho podarí získať v rámci skladových zásob, čo je podľa naších zistení na Slovensku problém, bude to skôr šťastie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Ako vyzerá prototyp originálneho iPhonu?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -