Len včera sme vás informovali o jednej veľmi dôležitej zmene. Podľa úniku môže Apple predstaviť aj lacnejší iPhone 12 s podporou LTE. Cena by v takomto prípade začínala na úrovni 549$. Pokiaľ by sa to stalo, očakávame aj mierne zlacnenie modelu SE 2. generácie. Avizované bolo už dávnejšie.

Lacnejší iPhone 12 môže znamenať aj lacnejší iPhone SE 2. generácie

Samozrejme nechceme nijako predbiehať. Relevantnosť včerajšieho úniku je predsa len tak 50 na 50. Na druhej strane však stojí za krátke zamyslenie sa.

Dnes začína iPhone SE 2. generácie (v USA) na sume 399$. Je to veľmi príjemný peniaz za výkonný a trvácny smartfón s operačným systémom iOS. iPhone 11 potom zakúpite od 699$ (taktiež v USA). Rozdiel medzi zariadeniami je na úrovni 300$ a myslíme si, že je oprávnený. Technologicky sú od seba (s výnimkou procesoru) mimoriadne vzdialené.

Podľa včerajších informácií by mohol iPhone 12 začínať na hodnote 549$. Jednať by sa malo o 5,4″ model s podporou LTE. Rozdiel oproti minuloročnej verzii je na úrovni až – 150$ a to nie je málo. Pokiaľ by bol iPhone SE 2. generácie stále v ponuke, delila by ho od tejto novinky úplne rovnaká suma. Pre množstvo používateľov by tak nebol atraktívny.

Základný iPhone 12 bude menší ako aktuálny iPhone SE 2. generácie.
iPhone 12 dizajn

Dávnejšie špekulácie naznačovali, že práve tento lacný model môže ísť s cenou ešte nižšie. V októbri by sme mohli zaznamenať pokles na 349$ za základ. Aj keď by iPhone SE 2. generácie delilo od iPhonu 12 (5,4″) s LTE už iba 200$ (a nie 300$), stále by išlo o dosť veľkú sumu.

Apple by navyše získalo aj ďalších (súčasných) používateľov Androidu, ktorí chcú vyskúšať iOS, no nechcú za to zaplatiť veľa peňazí. Množstvo potencionálnych zákazníkov najdostupnejšej verzie by potom prehodnotilo svoje možnosti a mohli by si priplatiť si za drahší, no technologicky prepracovanejší iPhone 12. Apple by sa stalo oveľa dostupnejšie, ako kedykoľvek predtým. Čo si o tom myslíte vy?

Tim Cook: "iPhone SE 2 je rýchlejší ako najrýchlejšie Android smartfóny".
Ak bude iPhone 12 začínať na 549$, zlacnieť by mohol aj iPhone SE 2. generácie.
Prečítajte si tiež  Apple malo minulý rok rekordné predaje!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.