Ak dnes vlastníte iPhone 6S alebo iPhone 6S Plus, ktorý bol predstavený ešte v roku 2015, pravdepodobne už od neho neočakávate žiadne zázraky. Tieto zariadenia sú na „pokraji vyhynutia“ a niektorí používatelia ich postupne vymieňajú za novšie modely.

To však ale neznamená, že sa tu nenájde dostatok ľudí, ktorí sú s nimi aj po šiestich rokoch spokojní. iPhone 6S je síce zastaralý kúsok spotrebnej elektroniky, no v jeho útrobách sa vyskytujú výkonné komponenty, ktoré na bežnú prevádzku smartfónu zdá sa stále bohato stačia. Niekedy len treba vymeniť batériu a môžete ísť ďalej.

Ako funguje iOS 15 na iPhone 6S

Ak je niekto nenáročný, nevadia mu pomalšie reakcie a vystačí si s obyčajnejším fotoaparátom, z možnosti aktualizovať na najnovší iOS 15 bude pravdepodobne nadšený. Jeho telefón bude mať stále najnovší systém a funkcie, ktoré sa vyskytujú aj vo vrcholových modeloch z roku 2020.

iPhone 6S teda podporuje iOS 15 s celou radou inovácií a ak si chcete pozrieť, ako to vyzerá naživo, spustite si video na konci článku. Ako sami uvidíte, jeho autor otvára jednotlivé aplikácie a funkcie a tie reagujú veľmi rýchlo a pohotovo.

Tu a tam sa síce objaví jemný zásek alebo spomalenie, no nesmieme zabúdať, že ide stále len o prvú vývojársku betu. Postupne sa bude všetko zlepšovať (cca od 3. bety).

Napíšte nám do komentára, do akej miery považujete iOS 15 pre zastaralý iPhone 6S za vhodný. Mali by si ho sem používatelia inštalovať alebo nie? 

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá puzdro Leather Sleeve pre iPhone 12 za 149€
Môže ťa zaujímať
- Reklama -