Len pred malou chvíľou sme na našom webe zverejnili článok, v ktorom kritizujeme najnovšie zákony EÚ, ktoré urobia z operačného systému iOS v podstate to isté, čím je dnes Android. V tomto článku sa dozviete, prečo je to obrovská chyba. Informuje o tom portál Bleepingcomputer.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

Pred pár týždňami sa v Toronte odohrala známa hackerská súťaž s názvom Pwn2Own, ktorej sa zúčastnili tí najlepší hackeri a experti na kybernetickú bezpečnosť z celého sveta. Jednou z hlavných úloh bolo hacknutie zariadení od spoločností Apple, Google a Samsung. Ako obstali v teste? Výsledky vás šokujú.

Ešte predtým, ako sa ale dostanem ku výsledkom je potrebné zdôvodniť motiváciu samotných hackerov. Tí boli totiž za svoje snahy odmenení zaujímavými finančnými čiastkami.

Pokiaľ sa im podarilo prekonať zabezpečenie iPhonu alebo Google Pixelu, tešiť sa mohli z odmeny až 200 000 dolárov. V prípade Samsungu bola potom odmena „len“ 50 000 dolárov. Náhoda to zrejme nebola…

Samsung absolútne pohorel. iPhone a Pixel fungovali príkladne.

samsung iphone apple 2022
Zdroj: PhoneArena

Znie to skoro neuveriteľne, no Samsung Galaxy S22, ktorý na Slovensku kúpite od cca 570 € sa podarilo po bezpečnostnej stránke prekonať až štyrikrát. No a koľko to trvalo? V najrýchlejšom prípade len 55 sekúnd. Čítate správne. Telefón pritom využíval najnovší softvér operačného systému Android a pred testom nebol nijak upravovaný. Samsung teda má čo robiť, aby túto katastrofálnu štatistiku aspoň trochu zvrátil. Bezpečnosť je totiž v dnešnej dobe absolútne prvoradá.

Na druhej strane sa potom nachádzal iPhone 13, ktorý sa predáva od cca 750 € s operačným systémom iOS a Google Pixel 6 so Slovenskou cenou na úrovni cc 500 € s čistým operačným systémom Android (bez nadstavby). Podmienky pri ich hackovaní boli prakticky rovnaké, no hackeri v tomto prípade neboli úspešní. 200 000 dolárov si teda domov neodniesol nikto.

Samozrejme, tento výsledok neznamená, že iPhone alebo Pixel sa vôbec nedá hacknúť. Dnes už existujú sofistikované postupy a nástroje, ktoré po určitom čase prekonajú aj bezpečnosť týchto zariadení. Na druhej strane sú však drahé a samotné hackovanie trvá príliš dlho. Ak teda chcete bezpečný smartfón, Samsung si radšej nekupujte.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Na iPhone v USA sa nechytá žiadna konkurencia. Predaje sú výborné!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -