Prakticky od septembrového vydania operačného systému iOS 17 sa používatelia sťažujú na rôzne chyby, problémy a nedostatky, s ktorými sa na svojich iPhonoch stretávajú pokojne aj na dennej báze.

Apple sa to pokúsil vyriešiť pomocou niekoľkých menších updatov vrátane jedného väčšieho s označením iOS 17.1 no nebudeme si klamať, že to stále nebolo celkom „ono“. Medzitým vyšiel aj iOS 17.1.1 a pred malou chvíľou aj iOS 17.1.2.

Ešte predtým, než sa rozhodnete aktualizovať, svoje zariadenie si preventívne zálohujte, aby ste predišli akýmkoľvek problémom. Taktiež si na ňom urobte dostatok voľného miesta (vždy odporúčame aspoň 10 GB), aby sa softvér nainštaloval rýchlo a hladko. Samotný update má na našom redakčnom iPhone 15 Pro Max niečo vyše 500 MB.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Pokiaľ čítate článok o aktualizácii a stále ju v nastaveniach systému nevidíte, nezúfajte. Zvyčajne trvá niekoľko minút, kým ju spoločnosť Apple rozošle do približne miliardy podporovaných zariadení po celom svete. Treba teda zachovať trpezlivosť, určite príde rada aj na vás.

No a čo iOS 17.1.2 vlastne prináša? Apple bolo pri poznámkach ku vydaniu aktualizácie pomerne strohé. V kolónke pri update uviedol iba to, že „Táto aktualizácia prináša dôležité opravy zabezpečenia“ a zároveň ju odporúča nainštalovať všetkým používateľom. Ak teda chcete zostať v maximálnom bezpečí, nemali by ste váhať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple má zajtra extrémne dôležitú Keynote. WWDC 2023 nebude zaujímavá kvôli iOS 17
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.