Aj keď sa vám môže javiť iOS 15 ako relatívne nová vec, v skutočnosti spoločnosť Apple už tvrdo pracuje na nástupcovi, ktorý sa nám ukáže na WWDC 2022. V týchto chvíľach inžinieri finišujú s dokončovaním detailov na iOS 16 a nám sa vďaka leakerovi LeaksApplePro podarilo dostať dokonca ku snímke obrazovky zo systému.

Technologický gigant podľa všetkého prinesie viac inovácií ako minulý rok, nakoľko sa chystá oživiť widgety. Áno, tie síce priniesol už operačný systém iOS 14, no ak ste ich mali možnosť vyskúšať, určite nám dáte za pravdu, že sú dosť obmedzené. No a presne to sa zmení v iOS 16.

Pozrite sa na to ako vyzerá iOS 16 s vylepšenými widgetmi! 

Apple podľa všetkého pripravuje interaktívne widgety, ktoré budete ovládať priamo z odomknutej plochy zariadenia. Hoci ku ním máme v tejto chvíli ešte iba veľmi málo informácií, Apple toto vylepšenie interne nazýva ako InfoShack. Bez sťahovania ovládacieho centra si teda budete môcť nastaviť napríklad jas obrazovky, spustiť časovač, otvoriť ovládač od Apple TV atď.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Viac vám to priblíži fotografia, ktorú známy leaker zdieľal na svojom Twitteri a vy ju môžete vidieť pod týmto odstavcom. Pochopiteľne stále musíte počítať s tým, že toto je len testovacia verzia systému, ktorá sa vo finále môže líšiť od verzie pre používateľov. Dizajn interaktívnych widgetov ale pravdepodobne zostane rovnaký. To znamená, že to čo je na obrázku nižšie by sme mohli spoznať o niekoľko mesiacov.

Napíšte do komentára svoj názor na uvedené vylepšenie. Z nášho pohľadu je skutočne skvelé, že sa spoločnosť Apple pokúša čoraz viac priblížiť operačný systém používateľom tak, aby si ho mohli čo najviac individualizovať.

Kedysi sme totiž boli zvyknutí na výsmech zo strany majiteľov Androidov, ktorí si na svojej pracovnej ploche mohli robiť čokoľvek.

Apple tento koncept tak trochu „odkukalo“ a prepracovalo ho do podoby, ktorá perfektne funguje.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.