Ruská invázia na Ukrajine dostala okamžite do pozoru najväčších výrobcov elektroniky na svete, medzi ktorými nechýbali Apple a Samsung. Tieto firmy sa v reakcii na vojnu rozhodli odísť z ruského trhu, čo však využili čínski výrobcovia. Téme sa venoval portál Teraz.

Podľa najnovších štatistík a údajov sa v prvom štvrťroku 2023 zvýšil trhový podieľ čínskych smartfónov na ruskom trhu na neuveriteľných 70 %, pričom v rovnakom období 2022 predstavoval zhruba 20 %. O týchto skutočnostiach informovala agentúra Reuters, ktorá získala údaje od najväčšieho predajcu spotrebnej elektroniky M.Video-Eldorado v krajine.

Spoločnosť M.Video-Eldorado konkretizovala, že dopyt po dostupných čínskych smartfónoch stúpil v priebehu uplynulých 12 mesiacov až o 42 %. Podľa všetkého ich nakupovali presné tí, ktorí si nemohli dovoliť predražený iPhone alebo Samsung zo šedého trhu.

Xiaomi je jednotkou na ruskom trhu. Apple aj Samsung sa prepadli 

Xiaomi 13 Pro
Zdroj: Xiaomi

Podľa novej správy sa najlepšie darí dvom čínskym značkám, Xiaomi a Realme, ktoré sú aktuálne jednotkou a dvojkou na ruskom trhu. Ešte nedávno pritom prvú priečku obsadzoval juhokórejský Samsung a tretiu americké Apple.

Samotné Rusko sa v súčasnosti oveľa viac spolieha na Čínu, pričom sa to neprejavuje len pri smartfónoch alebo inej spotrebnej elektronike. Ako dopĺňa Teraz, krajina začala oveľa viac využívať čínsku menu jüan a dovážať lacné čínske vozidlá.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na obrovskom iPade Air. Vieme, kedy ho môžeme očakávať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -