Určite viete, že koronavírus spôsobil globálnu odstávku výroby všetkých Apple produktov, ktorá je situovaná v Číne. Samozrejme, že to nie je žiadne prekvapenie, keďže epidémia vypukla aj v továrniach. Jeden z najväčších dodávateľov Applu, spoločnosť Foxconn ale po novom tvrdí, že výrobu naplno obnoví do konca marca…

Apple by malo do konca mesiaca naplno obnoviť výrobu v Číne.

Len včera sme vás informovali o tom, že výroba Applu je v najbližších mesiacoch ohrozená. Podľa analytika Ming-Chi Kua bude trvať dlhšie ako ďalšie 4 mesiace, kým sa dostane do normálneho stavu a firma sa z koronavírusu spamätá.

Ako sa však ukazuje, dodávatelia spoločnosti Apple chcú tento proces urýchliť. V Číne síce momentálne výroba beží, no nie je to naplno a niektoré firmy vôbec nepracujú. To je dosť veľký problém. Najväčší dodávateľ jablkovej spoločnosti ho chce ale eliminovať. Presne preto do konca marca naplno obnoví výrobu, vo všetkých svojich továrniach.

Firma momentálne bojuje s nedostatkom pracovných síl. Nie, že by sa všetci nakazili koronavírusom. Ľudia ale z bezpečnostných dôvodov nechcú chodiť do roboty (čo je v záujme ochrany zdravia celkom pochopiteľné). Mnohí pracovníci radšej ostávajú doma v karanténe a vonkajším vplyvom sa vyhýbajú tak veľmi, ako to len ide. Foxconn momentálne hľadá zamestnancov, ktorí budú ochotní nastúpiť okamžite.

- Reklama -

Apple má v tejto situácii aj jednu výhodu. Začiatok roka býva zvyčajne slabší a tak nebudú straty také fatálne, aké by mohli byť v prípade vypuknutia koronavírusu napríklad niekedy v septembri. Foxconn uvádza, že v súčasnosti je výroba aktívna na zhruba 50% pôvodnej kapacity.

Uvidíme, ako sa firme podarí vysporiadať sa s týmto problémami. Otázne je tiež to, v akom množstve bude zo začiatku výroby dostupný nový iPhone. Je veľmi pravdepodobné, že si naň na niektorých trhoch budeme musieť pár týždňov počkať. Nechajme sa prekvapiť.

Tim Cook v továrni Foxconn! - svetapple.sk
Apple by malo do konca mesiaca naplno obnoviť výrobu v Číne.
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here