Apple pripravuje pomaly ale isto prvú tohtoročnú konferenciu, ktorá by sa mala konať 31. marca 2020. Spoločnosť na nej predstaví úplne nový iPhone SE (iPhone 9), iPad Pro 2020 a pravdepodobne aj MacBook Pro 13″/ Air 13″. Dodávky jednotlivých produktov sú ale ohrozené. Lacný iPhone by sa mohol s predajom omeškať na niektorých miestach až o 4 či 6 týždňov. To nie je málo!

Lacný iPhone SE 2 (iPhone 9) sa môže oneskoriť až o 4-6 týždňov.

Ako sme už uviedli, Apple predstaví nový lacný iPhone SE 2 už koncom marca. Hoci to vyzeralo všelijako, túto udalosť by nemal narušiť ani koronavírus, ktorý sa šíri po celom svete (viac info na tejto interaktívnej mape). Začiatok predaja je potom naplánovaný na 3. apríla 2020. Dnes je však veľmi otázne, kde a v akých množstvách bude vôbec dostupný.

- Reklama -

Svoje pochybenie o dostatku pripravených kusov, vyjadril analytik Dan Ives, odborník spoločnosti Wedbush Securities, pre redakciu magazínu The SUN. Ten tvrdí, že si používatelia budú musieť počkať na svoj iPhone SE 2 (iPhone 9) možno až 4 či 6 týždňov. Tí, ktorí sa k nemu dostanú hneď na začiatku predaja, budú mať samozrejme šťastie. Apple toto zariadenie už vo veľkom produkuje, ale existujú pochybnosti o tom, či je výroba „dostatočná“.

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
Lacný iPhone SE 2 (iPhone 9) sa môže oneskoriť až o 4-6 týždňov.

Dôvodom sú samozrejme uzatvorené fabriky v Číne, kvôli epidémii koronavírusu. Hoci Foxconn už funguje, ľudia do práce chodia len v malých počtoch. Okrem toho boli výrobné haly počas ohrozenia zamestnancov úplne uzatvorené a nič sa v nich nedialo. To malo spôsobiť významné a negatívne oneskorenie dodávok po celom svete.

Niektoré verzie možno úplne vypadnú

Nový iPhone SE 2, alebo iPhone 9 bude štartovať na sume 399$ (489€ na Slovensku). Pôjde pritom o základný variant so 64 GB pamäťou. Na výber bude v tmavej, strieborno-bielej a tiež červenej farbe. Kto bude chcieť viac, bude si môcť zvoliť aj 128 GB verziu za príplatok na úrovni 100$ (presná cena nie je známa). Na začiatku to ale môže byť problém. Apple sa určite vo výrobe sústredí len na to, čo bude dostupné.

Ak napríklad bude mať viac 128 GB verzií, nebude mať na výber inú možnosť ako predávať prevažne drahšie modely, ktoré sa podarí naskladniť vo väčších počtoch. To isté platí aj s farbami. Celkové omeškanie na úrovni 4-6 týždňov ráta aj s tým, že po tomto čase už zoženiete takú verziu, po akej presne túžite.

Nechajme sa teda prekvapiť a dúfajme, že Apple bude vedieť riešiť naozaj náročnú situáciu, takpovediac za pochodu. Ani v Cupertine nechcú riskovať, že predajú málo smartfónov. Presne preto urobia všetko pre to, aby bola produkcia čo najviac posilnená.

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
Lacný iPhone SE 2 (iPhone 9) sa môže oneskoriť až o 4-6 týždňov.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.