Aj keď zmenou nabíjania jedného zariadenia nič nezmeníme, netreba zabúdať, že vo svete je aktívna viac ako 1 miliarda iPhonov. Apple pridalo do iOS 16.1 funkciu, vďaka ktorej sa pokúsi aspoň trochu šetriť planétu. Jej anglický názov je „Clean Energy Charging“ (Nabíjanie čistou energiou) a zameriava sa na to, aby používatelia iPhonu znížili svoju uhlíkovú stopu.

Novinku nájdete po inštalácii beta verzie iOS 16.1 v sekcii Batéria, v aplikácii Nastavenia. Technológia funguje na princípe selektívneho nabíjania, ktoré doplní energiu vo vašom smartfóne v čase, keď je dostupná elektrika s nižšími emisiami uhlíka. To prináša nový a oveľa ekologickejší prístup k nabíjaniu.

O ničom nebudete vedieť

iPhone 12 mini MagSafe nabíjačka a pero Apple Pencil na stole
Zdroj: Unsplash / Lasse Jensen

Apple deklaruje, že váš iPhone sa aj tak nabije skôr, pretože sa naučí váš režim používania podobne, ako je to pri funkcii optimalizovaného nabíjania batérie. Samozrejme, pokiaľ vám nová funkcia nebude vyhovovať, jednoducho si ju prostredníctvom nastavení vypnete.

V tejto časti, ale zdôrazňujeme, že už od inštalácie iOS 16.1 ju bude mať každý používateľ defaultne aktívnu.

Spoločnosť Apple sa o tejto novinke zmienila ešte na WWDC 2022, no nakoľko sa neobjavila v žiadnej beta verzii iOS 16, nevenovali sme jej príliš veľkú pozornosť. Dajte nám vedieť do komentára, či si ju po inštalácii operačného systému iOS 16.1 necháte aktívnu.

Update si v súčasnosti môžu vyskúšať len vývojári, ktorí sú zaradení v programe beta testovania. K bežným ľuďom sa dostane až neskôr.

Presný dátum vydania iOS 16.1 zatiaľ známy nie je.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Film „The Banker“ mieri do kín, tesne potom do Apple TV+.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here