iPhone je dlhodobo zaradzovaný medzi najlepšie fotomobily sveta. Jeho obrovskou prednosťou je najmä schopnosť natáčania videa, v ktorej v súčasnosti prakticky nepozná konkurenciu. A aj keď je to všetko pekné, firma sa v tomto smere stále spolieha na externých dodávateľov, najmä na spoločnosť Sony. To by sa však podľa portálu Appleinsider mohlo v blízkej budúcnosti zmeniť.

Zahraničný web sa totiž dostal ku správe od renomovaného leakera Marka Gurmana z agentúry Bloomberg, ktorý prezradil plány spoločnosti Apple na najbližšie obdobie. Podľa Gurmana sa technologický gigant z Cupertina rozhodol, že sa chce ešte viac spoliehať sám na seba a okrem vývoja vlastných procesorov zo sérií „A“ a „M“ sa pustil aj do vývoja vlastných snímačov pre fotoaparáty.

Spoločnosť Apple sa v posledných rokoch pokúša zameriavať predovšetkým na vlastné technológie, čo sa ukázalo aj v poslednom iPhone 15 Pro / 15 Pro Max. Práve v tomto zariadení je až 25 % všetkých komponentov oslobodených od externých dodávateľov. Aj keď sa to možno nezdá ako veľké číslo, opak je pravdou.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Pre firmu ju vývoj vlastných komponentov kľúčový hneď z viacerých dôvodov. Technologický gigant môže jednak vytvárať revolučnejšie produkty, nad ktorými má ešte väčšiu kontrolu a tiež si týmto spôsobom dokáže znížiť celkové náklady na produkciu, keďže ich má čisto vo vlastnej réžii a na komponentoch nemusí „zarábať“ žiadna tretia strana s výnimkou továrne.

Apple to môže mať poriadne komplikované 

Na strane druhej, ale treba spomenúť aj negatíva. V prvom rade je to to, že plány s vývojom bývajú na papieri jednoduchšie, ako v praxi. Pekným príkladom je vývoj 5G modemu, na ktorom Apple pracuje už od roku 2019, keď odkúpil časť spoločnosti Intel.

Do dnešných dní sme sa v praxi nedočkali výsledku a iPhony aj iPady s 5G pripojením sa spoliehajú na produkty od spoločnosti Qualcomm.

A aj keď to vyzerá tak, že prvý 5G modem od Apple už nie je veľmi vzdialený, stále sa špekuluje nad tým, že ho na trhu uvidíme až niekedy začiatkom roka 2025, kedy môže byť súčasťou nového iPhonu SE 4. generácie – o smartfóne sa viac dočítate v tomto článku.

Inými slovami, ak Apple dnes začne vyvíjať svoje vlastné snímače a fotoaparáty pre iPhone, je dosť možné, že ich uvidíme minimálne za dva, ale pokojne aj za päť a viac rokov. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  V Hongkongu sa odohral veľký hackerský útok na Apple zariadenia. Útočníci kradli osobné údaje či súbory!

Každopádne je to určite pozitívna informácia, ktorá môže technologického giganta konečne posunúť výrazne ďalej. Držíme mu preto palce.

Loopi
REKLAMA

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -