Nedávno sme vás informovali o tom, že operačný systém iPadOS 17 dostane špeciálne funkcie, ktoré budú predprípravou pre zatiaľ nepredstavený iPad s väčším displejom, ktorý má Apple aktuálne vo vývoji. Známy leaker teraz priblížil ďalšie novinky ohľadom tohto zariadenia a vyzerá to tak, že sa máme na čo tešiť.

Aby sme boli presnejší, iPad s 12,9″ displejom doplní väčší braček so 14,1″ displejom a v budúcnosti dokonca aj model so 16″ displejom – jeho príchod je, ale naplánovaný podstatne neskôr. Apple bude chcieť svojim tabletom odpovedať konkurencii na trhu s gigantickými dotykovými zariadeniami, ktorým aktuálne kraľuje 14,6″ Samsung so svojim Galaxy Tab S8 Ultra, ktorý sa dá na Slovensku kúpiť od 970 €.

Novinka však nebude zaujímavá len pre svoju veľkosť, ale aj vnútorný hardvér, ktorý v ňom výrobca použije. iPad so 14,1″ displejom sa totiž nebude dodávať s čipom M2, ako menšia 12,9″ verzia, ale mal by rovno dostať čip M3 Pro, ktorý bude k dispozícii len pre vrcholové MacBooky.

Na tomto tablete by ste mali bez väčších problémov zvládať väčšinu úloh rovnako rýchlo a ľahko, ako na počítači s operačným systémom macOS. Jediným rozdielom bude prítomnosť dotykovej obrazovky a trochu iného používateľského rozhrania.

Za samotným únikom stojí @analyst941, ktorý často na svojom profile prezdieľava informácie z účtu @Tech_Reve. A aj keď sa tento zdroj môže niekomu javiť, ako pofidérny, v minulosti sa už viackrát ukázalo, že má 100 % pravdu.

Správne napríklad predpovedal, ako bude fungovať Dynamic Island v iPhone 14 Pro ešte pred jeho predstavením. Informácie teda netreba brať na ľahkú váhu.

Kedy príde 14,1″ iPad s procesorom M3 Pro? 

Navyše o tom, že iPad prinesie novinky sa hovorí už nejaký ten piatok, takže prítomnosť obrovského 14,1″, alebo aj 16″ displeja, nie je zas až taká nepravdepodobná.

A keďže už Apple niekoľkokrát použilo čip M1 / M2 vo svojom tablete, ktorý bol pôvodne určený pre Mac, prečo by to nemohlo urobiť aj s extrémne výkonným a úsporným procesorom M3 Pro? Veď na tento účel vyzerá byť ako stvorený.

Na záver ešte spomenieme, že aj keď už o zariadení vieme bližšie informácie, Apple sa s jeho predstavením nebude nikam ponáhľať. Technologický gigant z Cupertina si pripraví v roku 2023 len špeciálnu verziu iPadOS 17, aby začiatkom roka 2024 mohla podporovať iPad s 14,1″ displejom. Práve vtedy by ho mala firma predstaviť.

Prečítajte si tiež  Tim Cook v Číne, pozrel si aj Veľký čínsky múr!

Dajte nám vedieť do komentára, či sa na toto zariadenie tešíte. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -