Nedávno sme vás informovali o tom, že operačný systém iPadOS 17 dostane špeciálne funkcie, ktoré budú predprípravou pre zatiaľ nepredstavený iPad s väčším displejom, ktorý má Apple aktuálne vo vývoji. Známy leaker teraz priblížil ďalšie novinky ohľadom tohto zariadenia a vyzerá to tak, že sa máme na čo tešiť.

Aby sme boli presnejší, iPad s 12,9″ displejom doplní väčší braček so 14,1″ displejom a v budúcnosti dokonca aj model so 16″ displejom – jeho príchod je, ale naplánovaný podstatne neskôr. Apple bude chcieť svojim tabletom odpovedať konkurencii na trhu s gigantickými dotykovými zariadeniami, ktorým aktuálne kraľuje 14,6″ Samsung so svojim Galaxy Tab S8 Ultra, ktorý sa dá na Slovensku kúpiť od 970 €.

Novinka však nebude zaujímavá len pre svoju veľkosť, ale aj vnútorný hardvér, ktorý v ňom výrobca použije. iPad so 14,1″ displejom sa totiž nebude dodávať s čipom M2, ako menšia 12,9″ verzia, ale mal by rovno dostať čip M3 Pro, ktorý bude k dispozícii len pre vrcholové MacBooky.

Na tomto tablete by ste mali bez väčších problémov zvládať väčšinu úloh rovnako rýchlo a ľahko, ako na počítači s operačným systémom macOS. Jediným rozdielom bude prítomnosť dotykovej obrazovky a trochu iného používateľského rozhrania.

Za samotným únikom stojí @analyst941, ktorý často na svojom profile prezdieľava informácie z účtu @Tech_Reve. A aj keď sa tento zdroj môže niekomu javiť, ako pofidérny, v minulosti sa už viackrát ukázalo, že má 100 % pravdu.

Správne napríklad predpovedal, ako bude fungovať Dynamic Island v iPhone 14 Pro ešte pred jeho predstavením. Informácie teda netreba brať na ľahkú váhu.

Kedy príde 14,1″ iPad s procesorom M3 Pro? 

Navyše o tom, že iPad prinesie novinky sa hovorí už nejaký ten piatok, takže prítomnosť obrovského 14,1″, alebo aj 16″ displeja, nie je zas až taká nepravdepodobná.

A keďže už Apple niekoľkokrát použilo čip M1 / M2 vo svojom tablete, ktorý bol pôvodne určený pre Mac, prečo by to nemohlo urobiť aj s extrémne výkonným a úsporným procesorom M3 Pro? Veď na tento účel vyzerá byť ako stvorený.

Na záver ešte spomenieme, že aj keď už o zariadení vieme bližšie informácie, Apple sa s jeho predstavením nebude nikam ponáhľať. Technologický gigant z Cupertina si pripraví v roku 2023 len špeciálnu verziu iPadOS 17, aby začiatkom roka 2024 mohla podporovať iPad s 14,1″ displejom. Práve vtedy by ho mala firma predstaviť.

Prečítajte si tiež  Testy na vodičák zadarmo vo vašom mobile. Autoškolu zvládnete ľavou zadnou.

Dajte nám vedieť do komentára, či sa na toto zariadenie tešíte. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -