Nové jablkové systémy sa predstavia svetu už o pár týždňov na konferencii WWDC 2023. Medzi klasické aktualizácie by však mohol zavítať aj špeciálny update, určený pre úplne nový model iPadu. Doposiaľ sa o ňom veľa nehovorilo.

Spoločnosť Apple vyvíja špeciálnu verziu systému iPadOS 17, ktorá bude určená len pre niektoré modely. Gigant z Cupertina si týmto krokom chce pripraviť pôdu pre väčšie, doteraz nevydané verzie iPadov, ktoré by mohli konkurovať niektorým zariadeniam s operačným systémom Android. Spoločnosť Samsung napríklad predáva Galaxy Tab S8 Ultra so 14,6″ displejom, ktorý po kliknutí na tento odkaz zoženiete od 970 € (bežne 1 139 €). iPad v súčasnosti nedokáže ponúknuť žiadnu alternatívu.

Za dnešným únikom stojí známy leaker vystupujúci pod prezývkou @analyst941. Vo svojom najnovšom príspevku na Twitteri uvádza, že špeciálna verzia softvéru bude podporovať pokročilejšie možnosti v prípade iPadov so širšou uhlopriečkou.

iPadOS 17 dorazí v špeciálnej verzii

Ako prvý by sa mal tejto verzie dočkať 14,1″ iPad, ktorý sa stane doteraz najväčším modelom v ponuke. Apple ho má v pláne uviesť na trh behom budúceho roka.

iPad s externým monitorom
Zdroj: Apple

Okrem zaužívaných funkcií systému iPadOS ako ho poznáme, by mali v aktualizácii pribudnúť aj prvky, ktoré budú mať za úlohu zlepšiť kompatibilitu iPadu s externými zariadeniami a jemne pozmeniť používateľské rozhranie.

Leaker tvrdí, že 14,1″ iPad bude vybavený čipom M3 Pro, vďaka čomu bude môcť cez Thunderbolt 4 schopný napájať až dva displeje s rozlíšením 6K pri 60 Hz. Práve kvôli podobným vychytávkam chce Apple zaviesť špeciálnu verziu iPadOS 17.

Prečítajte si tiež  Toto vám iPad nedá. Obrovský 14,6" Samsung Galaxy Tab S8 Ultra kúpite za super cenu

Apple prinesie doposiaľ najväčší model iPadu 

Pripravovaný 14,1″ iPad by sa mal stať doteraz najväčším iPadom, čím by prekonal súčasný 12,9″ iPad Pro. Únik naznačuje, že spoločnosť Apple by mohla prijať nový názov pre väčšie pripravované zariadenie, aby ich odlíšila od súčasných modelov. Dokonca sa hovorí aj o modeli so 16″ uhlopriečkou.

Nový iPad Pro s procesorom M2 od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

V hre je prepožičanie názvoslovia z portfólia počítačov Mac. Nové ešte výkonnejšie zariadenia by tak mohli obdržať názov iPad Ultra alebo iPad Studio, čím by sa viac rozšírila (a poriadne zamotala) ponuka dostupných tabletov od Apple.

Predpokladá sa, že spoločnosť Apple pracuje na iPadoch s väčšími displejmi už od polovice roka 2021. Fámy však nepoukazujú na žiadny konkrétny dátum ich predstavenia, ani bližšie špecifikácie.

Agentúra Bloomberg opakovane hovorila o záujme spoločnosti Apple o segment rozmernejších tabletov, čo potvrdil aj známy analytik Mark Gurman. Najčastejšie spomínaným termínom pre predstavenie obdobného produktu je rok 2024, no ako poznáme spoločnosť Apple, vôbec k tomu nemusí dôjsť.

Čo by ste povedali na príchod väčšieho modelu iPadu vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -