Apple je firma, ktorá musí dokonalo premýšľať každý jeden krok, ktorým sa uberie. iPhone je globálny produkt a na tom, či sa vydá správnym alebo nesprávnym smerom visia milióny dolárov, pretože ho ročne kupujú milióny zákazníkov, ktorí tu ale nemusia byť donekonečna. Známy Wall Street Journal dnes vydal informáciu o tom, že spoločnosť Apple má momentálne na stole až 10 prototypov iPhonu 8 a môže si z nich slobodne vyberať. 

Apple má 10 prototypov iPhonu 8 na stole!

V prvom rade začneme asi niečim, čo ťa určite poteší. Apple by malo zakomponovať do svojej modelovej rady aj technológiu displejov OLED, čo znamená, že by telefón mohol mať nielen energeticky úspornejšie displeje a zároveň živšie farby, ale rovnako tak by mohol mať displej aj zakrivenie, ako niektorí konkurenti na trhu. Ostatne o tom, že ďalší iPhone príde s technológiou OLED sme už písali tu. Aj keď to síce znie celkom dobre, tvoje nadšenie asi upadne, keď ti prezradíme, že takýto iPhone bude zase drahší!

- Reklama -

Ceny by sa mali pravdepodobne zdvihnúť, aj keď si netrúfneme povedať presnejšie číslo. Nejde o to, že by chcelo Apple silou mocou zarobiť viac. Ide o to, že OLED displej so zakrivením je na výrobu takmer o $50 drahší ako klasický panel, čo sa zrejme odzrkadlí aj na tom, čo bude musieť zaplatiť zákazník. Na druhú stranu, na telefónoch má Apple už teraz tak obrovskú maržu, že by sa naozaj nič nestalo, keby nedvíhalo ceny. Do toho sa už ale my starať nemôžme. My len vieme, že iPhone so zakriveným OLED displejom príde v jednej variante. Apple by okrem neho mal predstaviť ešte ďalšie dva modely, tie ale prídu bez OLED.

iPhone 8 - svetapple.sk

V podstate pôjde o to isté, čo má v ponuke Samsung. Normálny Galaxy S7 stojí istú sumu, ale neponúka zaoblený displej. Pokiaľ máš oň záujem, musíš si priplatiť za model Galaxy S7 Edge. Apple teda pôjde svojmu najväčšiemu konkurentovi priamo po krku! WSJ nás okrem iného informovalo aj o tom, že už dnes sa v Apple tvrdo maká na ďalšej generácií jablkového telefónu. Na stole je k dnešnému dňu vraj viac ako 10 prototypov, ktoré majú rôzny dizajn či rôzne displeje (OLED či súčasný IPS panel). Apple teda má z čoho vyberať a dúfajme, že vyberie dobre.

Len tak mimochodom, nové iPhony by mohli priniesť sklenené či keramické telo a vďaka nemu aj možnosť bezdrôtového nabíjania. Tá pri tejto spoločnosti zatiaľ, čo sa iPhonov týka neexistovala. Jediný produkt, ktorý sa nabíja bezdrôtovo sú v podstate hodinky Apple Watch. Apple by mohlo rozšíriť toto portfólio produktov, nebudeme sa hnevať!

 iPhone 8 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.