Spoločnosť Apple patrí dlhodobo medzi najdominantnejších výrobcov smartfónov pokiaľ ide o vernosť používateľov ku konkrétnej značke. Ako ukazujú nové dáta od analytickej spoločnosti Consumer Intelligence Research Partners, tieto predpoklady sa potvrdili aj v roku 2021.

Fanúšikovia značky nemajú záujem o konkurenčné riešenia, nakoľko až 90 % kupujúcich zostáva na platforme iOS a odmieta prechádzať na Android alebo iné operačné systémy.

Zozbierané údaje tiež ukazujú, že iPhone v uplynulých troch rokoch predstavoval až 43 % všetkých predaných smartfónov na území USA, čím značne prekonal Samsung s 31 % podielom a taktiež LG s 9 % podielom.

Samotný trend nikoho neprekvapil 

Samotný trend lojality zákazníkov voči spoločnosti Apple nie je zas až taký prekvapivý. Prechod medzi značkami v rámci operačného systému Android je oveľa jednoduchší ako prechod z iOS na Android alebo z Androidu na iOS (hoci ani to už nie je tak komplikované ako kedysi). To isté platí aj o prechode zo staršieho iPhonu na novší.

Prečítajte si tiež  Toto je najpravdepodobnejší scenár ako to bude s iPhonom SE 3. generácie

No a ak vás zaujíma, ktorá spoločnosť je na tom najlepšie v rámci lojality pri využívaní operačného systému Android, odpoveď je Samsung, ktorý by si znova kúpilo takmer 70 % zo všetkých oslovených majiteľov.

Napíšte nám do komentára, či ste spoločnosti Apple dlhé roky verní aj vy alebo nemáte problém s nákupom Samsungu, Xiaomi, Huawei prípadne inej značky pokiaľ ponúkne zaujímavejšie funkcie, technológie atď. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.