Apple urobilo v posledných rokoch zmeny, vďaka ktorým môžeme označiť výdrž batérie v iPhone za veľmi dobrú. Z toho ale vyplýva, že stále nie je vynikajúca. Technologický gigant preto začal pracovať na tom, aby tento neduh vyriešil.

Pri zachovaní optimálnej hrúbky a hmotnosti, navrhol nový systém, vďaka ktorému vznikne vo vnútornom priestore zariadenia viacej miesta pre väčší akumulátor, pričom sa však vonkajšie rozmery zásadným spôsobom nezmenia.

Ako uvádza nedávna správa od analytickej spoločnosti DigiTimes, Apple chce zvýšiť množstvo integrovaných pasívnych zariadení, ktoré poznáme aj pod skratkou IPD.

Toto riešenie sa postará o to, že budúci iPhone, iPad alebo Mac budú disponovať vyšším výkonom, no zároveň ich vnútorný hardvér bude menší a výrazne tenší. Vo výsledku to znamená len jedno. Viac miesta pre batérie.

Kedy príde nová technológia? 

V Cupertine sa s uvedenou technológiou zaoberajú už dlhé roky a postupne sa ju snažia aplikovať do produktov. Dátum spustenia plného využitia ale zatiaľ nie je známy. Zahraničné správy však naznačili, že by to mohlo byť už na budúci rok. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Chcete, aby vám nový iPhone vydržal roky? Postupujte podľa týchto 8 jednoduchých tipov

Na záver už iba doplníme, že aj keď tohtoročný iPhone 13 ešte zrejme nebude disponovať IPD, Apple plánuje zväčšiť hrúbku jeho tela o cca 0,2 mm vďaka čomu vznikne priestor na omnoho väčšie akumulátory.

Tie budú potrebné aj kvôli tomu, že sa sem plánuje nasťahovať energeticky náročnejší 120 Hz Always-on displej.

Dajte nám vedieť do komentára, či ste s výdržou batérie vo svojom iPhone spokojní alebo nie. Nezabudnite uviesť aj model a jeho vek.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here