8. Nevybíjajte batériu iPhonu do nuly

Naučte sa správne nabíjať batériuZákladným pravidlom, ktoré treba pri novom iPhone dodržiavať je starostlivosť o akumulátor. Ako iste viete, batéria má obmedzenú životnosť a tu môžete predĺžiť správnym používaním. To najmenej čo dokážete urobiť je, že svoj iPhone nebudete vybíjať do vypnutia a percentá udržíte dlhodobo na hranicou 20 %.

Taktiež nezabúdajte aktivovať režim optimalizovaného nabíjania, kedy sa telefón nabije na 80 % (napríklad počas noci) a až tesne pred tým, než ho zvyknete z nabíjačky vyťahovať doplní šťavu na 100 %. Funguje to výborne.

7. Vyčistite svoj iPhone zvnútra aj zvonku 

Video vám ukáže, ako vyčistiť Apple zariadenia bez toho, aby ste ich poškodili.Optická stránka vášho zariadenia dokáže mať vplyv na to, či pri jeho používaní nadobudnete pocit, že už je staré alebo nie. Odporúčame vám preto z času načas vyčistiť telefón tými správnymi prostriedkami, aby nedošlo k poškodeniu materiálov, olejofóbnej vrstvy displeja alebo tesnení. Tento proces vykonajte aspoň raz týždenne.

Nezabudnite tiež, že telefón je plný súborov, fotografií či aplikácií, ktoré vôbec nepotrebujete. Nie, že by to prekážalo jeho úložisku, no čím viac zahltená pamäť, tým väčšia šanca na chyby, nestabilitu či spomalenie systému. Určite teda zariadenie prečistite aj zvnútra aspoň raz alebo dvakrát ročne.

6. Puzdro a ochranné sklíčko nie sú zbytočné

Každý máme takého kamaráta, ktorý tvrdí, že na svojom iPhone nikdy nenosil ochranné púzdro ani sklíčko. Tento prístup je pochopiteľný, keď si chce človek užívať jeho nádherný dizajn. S tým však prichádzajú aj riziká ako napríklad odery, škrabance či praskliny displeja alebo zadného skla. Ak sa im chcete vyhnúť, to najjednoduchšie čo môžete spraviť je nákup ochranného krytu alebo sklíčka.

Cenovo sa pritom nemusí jednať o nijako drahé produkty. Napríklad transparentný obal so systémom MagSafe od spoločnosti Innocent vás vyjde na približne 25 €.

Kúpiť si tu môžete aj ochranné sklíčko a ak už máte špeciálne požiadavky, v ponuke sa dajú zohnať zaujímavé „Privacy“ verzie, vďaka ktorým neuvidí nikto okrem vás, na čo sa práve pozeráte na displeji. Cena takéhoto sklíčka je 20 €.

5. Pozor na príliš vysoké a nízke teploty

Horúce leto môže zničiť tvoj iPhone. Tu je 7 tipov, ako tomu predísťLen nedávno sme priniesli článok, ako predísť poškodeniu iPhonu v horúcom letnom počasí. Ako sme v ňom uviedli, spoločnosť Apple odporúča používať svoje zariadenia v teplotách medzi 0 °C a 35 °C.

Pokiaľ je vonku viac alebo menej, môže to mať negatívny vplyv na výdrž a životnosť akumulátora. Taktiež si dávajte pozor na náhle zmeny teploty. Rozhorúčený iPhone nie je dobré dávať do mrazničky, pretože to môže mať ešte horší efekt.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple zaregistrovala tri nové zariadenia Mac. Ktoré počítače chce predstaviť?

4. Používajte kvalitné a certifikované nabíjačky 

6 tipov ako ochránite informácie na vašom iPhone.Nabíjanie iPhonu je kapitola sama o sebe. Pokiaľ máte telefón pokojne aj za 1 200 €, určite nešetrite na nabíjačkách alebo káblikoch, ktoré používate v aute, v práci alebo doma. Neboli by ste prví ani poslední, ktorí si takýmto spôsobom poškodili batériu či manažment nabíjania.

Cena káblika s certifikáciou Apple MFI (Made for iPhone) sa pohybuje na úrovni cca 10 €. To nie je taká investícia, ktorá by vás zruinovala. Prečítajte si aj 6 ďalších tipov, ktoré vám prezradia, ako správne nabíjať iPhone.

3. Z času na čas vypnite a zapnite svoj iPhone

Návod: Ako vypnúť automatický jas na iPhone či iPade.Možno, že vás to nikdy nenapadlo, pretože váš iPhone dlhodobo pracuje v režime stand-by. No ak občas vypnete a zapnete, preukážete mu službu, ktorou sa vám následne odmení.

Predovšetkým staršie modely iPhonu trpia zhoršenou stabilitou či pomalšími reakciami. Tomu ale viete čiastočne predísť tým, že svoj telefón raz týždenne reštartujete. Všetky procesy, ktoré bežali na pozadí sa obnovia a smartfón bude svižnejší.

2. Pravidelne aktualizujte iOS na najnovšou verziu

1. Zabúdate aktualizovať softvér a aplikácieNie, Apple neaktualizuje svoje zariadenia preto, lebo jeho zamestnanci v Cupertine nemajú čo robiť. Hoci je iOS veľmi bezpečný a stabilný operačný systém, bez častých softvérových updatov by ním určite nebol.

Aktualizácie sú teda prospešné a vy by ste si mali nainštalovať každú jednu z nich. Áno, sem tam sa stane, že vám zhoršia výdrž batérie alebo spomalia zariadenie, no bavíme sa o krátkom období trvajúcom maximálne niekoľko týždňov do ďalšieho updatu. Podobné situácie sú navyše zriedkavé

1. Ak sa na ňom objaví nejaká chyba, okamžite ho reklamujte

Posledná rada môže znieť trochu zvláštne, no v praxi dáva zmysel. Pokiaľ sa vám počas 2 ročnej záručnej doby vyskytne na zariadení problém (hoci len drobný a naoko nepodstatný) skúste ho reklamovať.

Spoločnosť Apple zvykne meniť zariadenia kus za kus, vďaka čomu sa vám v záručnej dobe môže dostať do rúk repasovaný iPhone. Ten už zrejme nie je úplne nový, no nachádza sa v takom stave, že to nemáte ako zistiť. Bonusom je nová batéria či displej.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here