Nie je žiadnym tajomstvom, že jablková spoločnosť plánuje počas budúceho roka prepracovať zobrazovacie jednotky pri viacerých produktoch. Prvým z nich by mohol byť iPad Pro 2021. Apple by tu malo použiť nový mini LED displej!

Apple má nových dodávateľov komponentov pre mini LED displej

Cupertinský gigant už dlhšiu dobu skúma možnosti, ktoré by mu poskytla nová technológia mini LED displeja. Pošepkáva sa, že prvým produktom, ktorý ho dostane bude iPad Pro 2021. Okrem toho by mal byť aj súčasťou MacBooku Pro 14,1″ či 16″.

Podľa DigiTimes Apple v posledných dňoch vybralo nových dodávateľov, ktorí budú vyrábať flexibilné dosky s plošnými spojmi pre tieto zariadenia. Jednať sa má o Zhen Ding Technology a Flexium Interconnect. Ani jedna z nich predtým s jablkovou spoločnosťou nespolupracovala.

Analytici očakávajú, že obe firmy spustia výrobu už koncom roka 2020, aby bolo začiatkom 2021 (kedy má vyjsť nový iPad Pro) všetko načas pripravené.

Apple údajne plánovalo predstaviť nové produkty už na túto jeseň. Problémy však narobila aktuálna svetová zdravotnícka kríza, ktorá mnohé postupy (týkajúce sa vývoja a výroby) značne spomalila. Viacero produktov sa tak muselo posunúť o niekoľko týždňov/mesiacov, vrátane najdôležitejších iPhonov 12 (ktoré by sme mali vidieť v októbri).

Samotné mini LED displeje poskytnú viacero výhod. V prvom rade je to prakticky totožná kvalita obrazu, ako pri klasických OLED jednotkách. Hlavné benefity sa však skrývajú v nižšej energetickej náročnosti a takisto v hrúbke. iPad môže vďaka tomu získať napríklad väčší akumulátor. Nechajme sa prekvapiť. Tešíte sa na novú technológiu?

zdroj

Prečítajte si tiež  Donald Trump sa osobne pozrie na výrobu nového Macu Pro.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.