Spoločnosť Epic Games v reakcii na nedávne legislatívne zmeny v Európskej únii plánuje vziať jablkový ekosystém útokom. Okrem herných zážitkov pre iPhone sa novej nádielky hier dočkajú aj iPady. Kontroverzný Fortnite, ktorý je azda najčastejšie skloňovanou hrou z portfólia Epic, bude dostupný aj pre systém iPadOS.

Tento krok bude nasledovať po vývoji špeciálnej verzie Fortnite pre iPhone, ktorá bude dostupná v novom obchode Epic Games Store. Pôjde o alternatívu k oficiálnemu obchodu App Store od Apple, ktorá bude dostupná vďaka uvoľneniu pravidiel o virtuálnych obchodoch a platbách v krajinách EÚ.

Verzia pre iPhone sa má objaviť v blízkej budúcnosti, zatiaľ čo verzia pre iPad by mala byť vydaná neskôr v tomto roku.

Fortnite si zahráme na iPadoch ešte v tomto roku

Európska komisia označila operačný systém iPadOS, ktorý je špecificky navrhnutý pre iPady, za “digitálneho strážcu” (gatekeeper) rovnako, ako iOS v iPhone.

Jablkové tablety tak podľa komisie nevyhovujú pravidlám Digitálneho trhu EÚ (DMA). V dôsledku toho má Apple povinnosť prispôsobiť svoje produkty a služby požiadavkám DMA do šiestich mesiacov.

Spomínané zmeny už boli implementované v systéme iOS pre iPhone, kde od verzie iOS 17.4 môžu používatelia v EÚ sťahovať aplikácie z alternatívnych obchodov. Nadchádzajúca aktualizácia iOS 17.5 dokonca ponúkne sťahovanie hier a aplikácií priamo z webových stránok vývojárov.

To čo ste zrejme nevedeli je fakt, že tieto možnosti sú v súčasnosti k dispozícii len na iPhone a nie na iPade. Apple však bude musieť v budúcnosti umožniť podobnú flexibilitu aj pre modelový rad tabletov.

V rámci šesťmesačnej lehoty by mali byť používatelia v EÚ schopní sťahovať aplikácie pre iPad z rôznych zdrojov mimo oficiálneho App Store.

Je dôležité poznamenať, že tieto zmeny sa budú týkať len používateľov žijúcich v Európskej únii. V ostatných častiach sveta zostane ekosystém aplikácií pre iPad a iPhone nezmenený. Ako tento trend vnímate vy? Dajte nám vedieť do komentára na sociálnych sieťach.

Prečítajte si tiež  App Store dostane silnú konkurenciu. Epic Games Store dorazí na iPhone čoskoro

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -