Spoločnosť Apple finišuje s prípravami nových operačných systémov, ktoré nám predstaví už o niekoľko mesiacov. Aj preto sa v uplynulých dňoch začali objavovať početné správy ohľadom iOS 16 a jeho nových funkciách. Apple sa však teraz samé nechcene prezradilo, na ktorých zariadeniach bude táto aktualizácia dostupná.

Firma v uplynulých hodinách vydala nové beta verzie iOS 15.5 a macOS 12.4, ktorých kód obsahuje zaujímavé informácie. Dešifroval ich portál 9to5mac, vďaka čomu sa dozvedel, že podpora starších iPhonov sa v porovnaní so súčasnou verziou iOS 15 značne okreše. Nepôjde ale o nič drastické.

iPhone 6S už nedostane iOS 16. Nebude však jediný 

iPhone 6SAko sa dalo očakávať, iOS 16 už nebudete môcť nainštalovať na iPhone 6S a ani iPhone 6S Plus, ktoré boli predstavené ešte v roku 2015. Obe zariadenia totiž disponujú procesorom Apple A9, ktorý sa už so súčasnou verziou A15 Bionic nemôže ani porovnávať.

Prečítajte si tiež  iPhone 6S je "dinosaurus", ktorého sa spoločnosť Apple nechce vzdať

Okrem iPhonu 6S a iPhonu 6S Plus však bude platiť vyradenie možnosti aktualizácie aj pre iPhone SE 1. generácie, ktorý Apple predstavilo v roku 2016. Tento model je síce o niečo novší, avšak takisto obsahuje spomínaný procesor Apple A9. Na strane druhej, po šiestich rokoch podpory nejde o žiadnu tragédiu. Konkurencia s Androidom ponúka omnoho kratšiu podporu.

iOS 16 bude podporovať nasledovné zariadenia

Najstaršími zariadeniami, na ktoré teda nainštalujete iOS 16 budú iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Tie firma predstavila taktiež v roku 2016. Oba modely disponujú procesorom A10 Fusion, ktorý sa ešte donedávna požíval aj pri základnom iPade 7. generácie (2019).

Nakoľko sa šepká, že iOS 16 prinesie viacero zásadných zmien po stránke funkcií ale takisto aj používateľského rozhrania, sme veľmi zvedaví na to, ako si s ním poradia staršie produkty. Je dosť možné, že ich Apple určitým spôsobom znevýhodní, tak ako to urobilo pri iOS 15 minulý rok. Všetko budeme pozorne sledovať a naďalej vás informovať o novinkách.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.