Podľa taiwanskej výskumnej spoločnosti TrendForce budú niektoré modely iPhonu 14 vybavené 48-megapixelovým fotoaparátom. Konkrétne sa to týka zadného (základného) širokouhlého objektívu, ktorý dnes disponuje rozlíšením 12-megapixelov.

O pridaní 48-megapixelového fotoaparátu na drahšie verzie iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max sa už zmienilo viacero zdrojov vrátane analytika Ming-Chi Kua, ktorý očakáva, že toto vylepšenie umožní aj nahrávanie videa v rozlíšení 8K. To by malo súvisieť s predstavením prvého AR/VR Headsetu a rozlíšením jeho dvoch displejov.

Samotné zvýšenie počtu megapixelov fotoaparátu pri zachovaní rovnakej veľkosti obrazového snímača má za následok zmenšenie pixelov, čo umožňuje zachytiť menej svetla. Následkom toho sa používateľ stretáva s nižšou kvalitou záberov pri slabom osvetlení.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Apple použije technológiu Pixel Binning

Riešením tohto problému by podľa Kua malo byť to, že iPhone 14 Pro bude podporovať 48-megapixelový aj 12-megapixelový výstup, čo sa dá dosiahnuť pomocou špeciálneho procesu nazývaného ako Pixel Binning.

Pri Pixel Binningu, ktorý sa už používa v niektorých telefónoch so systémom Android (napríklad v telefóne Samsung Galaxy S21 Ultra) sa údaje z viacerých menších pixelov na obrazovom snímači fotoaparátu spájajú do jedného „superpixelu“, čím sa zvyšuje citlivosť pri slabom osvetlení.

Pixel binning by umožnil iPhonu 14 Pro snímať 48-megapixelové fotografie s vysokým rozlíšením v jasných podmienkach a 12-megapixelové fotografie v tme alebo šere. Zariadenie by si teda v porovnaní so súčasnými generáciami nepohoršilo.

Taktiež treba počítať s tým, že iPhone 14 Pro bude zrejme štandardne fotiť len v 12-megapixelovom rozlíšení a to kvôli veľkosti samotných záberov.

Predstavte si, že jedna fotka by bola zhruba 4x väčšia než predtým. Pamäť zariadenia, v ktorej mávame aj tisíce záberov by sa veľmi rýchlo zahatila. Funkciu 48-megapixelov by si teda človek aktivoval manuálne iba vtedy, kedy by to naozaj potreboval. A takto nám to dáva zmysel.

Prečítajte si tiež  Z Apple handričky sa stáva hit! Pozrite sa na koncept "Apple Polishing Cloth" v rôznych farbách

Zatiaľ sa očakáva, že spoločnosť oznámi v septembri štyri nové modely iPhonu 14, pričom zostava bude vyzerať nasledovne:

  • iPhone 14 (6,1″)
  • iPhone 14 Max (6,7″)
  • iPhone 14 Pro (6,1″)
  • iPhone 14 Pro Max (6,7″)

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -