Spoločnosť Apple pilne pracuje na tom, aby v septembri alebo októbri predstavila iPhone 12. Tohtoročná vlajková loď bude kompletne prepracovaná a prinesie veľa noviniek. Dnes si môžete prečítať o niektorých z nich, ktoré objasnil EverythingApplePro. Poďme na to…

iPhone 12 bude mať automatické striedanie 60Hz a 120Hz.

iPhone 12 Pro design svetapple.sk
iPhone 12 Pro dizajn – exkluzívne od redakcie svetapple.sk

Začneme displejom. O vyššej obnovovacej frekvencii sa hovorí už dlho. iPhone 11/11 Pro má dnes 60Hz, čo pochopiteľne nie je najviac. Jeho nástupca to napraví a prinesie až 120Hz. Na internete sa v minulosti objavilo viacero správ, ktoré hovorili o 90Hz. Dnešné úniky ich ale vyvrátili. Zatiaľ nie je jasné, ako presne bude technológia fungovať a či si medzi 60Hz a 120Hz bude môcť prepínať aj sám používateľ.

Čo však ale vieme je minimálne to, že tu Apple pridá akési automatické nastavovanie. Systém bude sám vyhodnocovať, aká frekvencia je v danej chvíli potrebná a na základe toho ju bude meniť (majiteľ iPhonu to samozrejme nijako nespozoruje). Zariadenie bude takto schopné ušetriť dôležité percentá batérie…

Väčšia kapacita batérie!

iPhone 12 Pro design svetapple.sk
iPhone 12 Pro – svetapple.k

No a keď už sme pri tej baterke, aj tu sa odohrá dôležitá zmena. Minulý rok sa jej kapacita zvýšila o cca. 10%. V tomto trende bude pokračovať aj iPhone 12. Podľa dostupných informácií by mohol byť akumulátor výrazne väčší ako v predchodcovi. Apple to bude schopné urobiť vďaka novému rozloženiu komponentov vo vnútri zariadenia. Firma rozdelí základnú dosku na dve časti a prepojí ich káblikom. Tým získa veľmi potrebný priestor na to, aby sa sem zmestilo viac mAh.

No a ak sa už teraz neviete dočkať na 3-dňovú výdrž, mali by ste spomaliť. iPhone síce ponúkne o pár hodín viac avšak jeho technológie budú energeticky náročnejšie. 120Hz displej alebo 5G budú veľkými „požieračmi percent“. Ak ich však vypnete a nebudete používať, mohlo by to byť veľmi zaujímavé…

Lepšie a menšie Face ID

iPhone 12 Pro design svetapple.sk
Face ID – svetapple.sk

Skenovanie tváre je veľmi obľúbené medzi všetkými používateľmi (ak práve nenosíme rúška). Spoločnosť Apple pracuje na novej technológii, ktorá bude menšia ale zároveň lepšia. Aktualizovaný algoritmus bude schopný zachytávať naše tváre presnejšie a rýchlejšie.

Netreba tiež zabúdať na to, že spoločnosť celú technológiu výrazne zmenší, takže bude menej zasahovať do zobrazovacej jednotky. Mikrofón sa presunie vyššie, zatiaľ čo kamera a senzory budú v spodnej časti Face ID.

Odolnosť a Novy Blue

iPhone 12 Pro design svetapple.sk
Odolnosť a Novy Blue – svetapple.sk

Medzi posledné informácie patrí napríklad aj zvýšená odolnosť voči pádu. Apple použije špeciálne sklo a takisto aj nový dizajn, ktorý by mal eliminovať riziko poškodenia, pri nešťastnom „vyšmyknutí“ zariadenia z ruky. Samotným dôkazom toho je, že tu nebudú „rizikové“ zaoblené hrany, ktoré to v súčasnosti pri páde často „schytali“.

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max s novým dizajnom a LiDAR skenerom.

Jablková spoločnosť tiež použije tmavomodrý variant „Navy Blue“, ktorý nahradí minuloročnú novinku „Midnight Green“. Na fotkách to vyzerá veľmi atraktívne, uvidíme, aké to bude naživo… Tešíte sa?

iPhone 12 Pro design svetapple.sk
iPhone 12 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.