Spoločnosť Apple tvrdo pracuje na predstavení nových produktov, ktoré nám ukáže v priebehu roka 2022. Ako už býva zvykom, prvá konferencia by sa mala uskutočniť niekedy na jar a v rámci nej sa nám môže predstaviť úplne nový iPhone alebo iPad. Nejde však už iba o uník od rôznych leakerov. Tentokrát sa prezradilo Apple samotné.

Za všetkým stojí databáza Euroázijskej ekonomickej komisie, s ktorou sme sa už v minulosti niekoľkokrát stretli.

Do nej musia výrobcovia a spoločnosti zapisovať všetky zariadenia, ktoré obsahujú nejakú formu šifrovania a majú byť predávané na území krajín ako Rusko, Bielorusko, Kazachstan, Arménsko či Kyrgyzstan.

No a keďže sa zariadenia zapisujú do databázy ešte pred tým, ako sú predstavené (aby s tým pred predajom neboli už žiadne problémy), dnes vieme, že Apple pre nás na jar plánuje odprezentovať minimálne nový iPhone a iPad. Nič iné sa tu totiž zatiaľ neobjavilo.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Aby sme boli presnejší, v databáze sa vyskytli konkrétne tri zápisy pre zariadenia iPhone, pričom ide o modely s kódovým označením A2595, A2783 a A2784.

iPad tu mal početnejšie zastúpenie jednotlivých modelov, pričom kódové označenia boli nasledujúce: A2436, A2696, A2759, A2437, A2591, A2757, A2761 a A2766.

Prečo je čísel tak veľa a čo presne Apple na jar 2022 predstaví? 

Pochopiteľne to neznamená, že spoločnosť Apple predstaví už o pár mesiacov 3 nové iPhony a 8 nových iPadov. Koniec koncov je to úplne nelogické.

Jednotlivé čísla, ktoré sa od seba líšia označujú rôzne kapacity úložiska a taktiež modely, ktoré disponujú aj pripojením ku mobilnej sieti (Cellular) – toto platí pre iPad, ktorý môžete kúpiť aj čisto s Wi-Fi pripojením.

Očakáva sa, že Apple začiatkom roka 2022 ukáže svetu aktualizovaný iPhone SE 3. generácie, ktorý si síce zachová svoj starý dizajn inšpirovaný ešte iPhonom 8, no dostane výkonnejší procesor A15 Bionic a taktiež podporu pre 5G pripojenie.

Prečítajte si tiež  Apple už začalo vyrábať nový iPhone SE 3. generácie. Vieme kedy ho firma predstaví!

Z portfólia iPadov sa predvedie aktualizovaný model Air (5. generácie), ktorý sa zrejme taktiež bude tešiť z výkonnejšieho procesora 15 Bionic a podpory 5G pripojenia – doposiaľ ponúkal „iba“ 4G pripojenie.

Žiadne ďalšie revolučné inovácie sa ale v tejto chvíli nepredpokladajú. Nechajme sa teda radšej prekvapiť tým, čo prinesie čas.

iPad Air 5Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJconsomac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.