Spoločnosť Apple dnes v tichosti vydala aktualizovanú verziu systému iOS 17.4.1 a týmto nečakaným krokom rozvírila debaty v technologickej komunite. Podľa informácií od Aarona Perrisa, o ktorých informoval portál MacRumors, zaviedol technologický gigant pre túto verziu systému nové číslo zostavy „21E237“. Pri prvotnom vydaní iOS 17.4.1 používal číslo zostavy „21E236“.

Tento mierne vyladený update, ktorý sa okrem iOS týka aj systému iPadOS 17.4.1, rozširuje svoj dosah na všetky modely iPhonov a iPadov, ktoré podporujú operačný systém iOS 17 alebo iPadOS 17. Spoločnosť Apple však v tomto prípade zásadne komplikuje proces inštalácie. Pomerne netradične sa rozhodla, že revidované aktualizácie nebudú dostupné tradičným spôsobom cez aplikáciu Nastavenia, ako sme na to všetci zvyknutí.

Namiesto toho firma nabáda používateľov, aby na proces aktualizácie použili aplikáciu Finder v systéme macOS alebo aplikácie Apple Devices či iTunes v systéme Windows. To pochopiteľne mnohých spotrebiteľov od inštalácie odradí.

Dôvody tejto aktualizovanej verzie a presné zmeny, ktoré prináša, zostávajú zahalené rúškom tajomstva. Apple sa ku ním do tejto chvíle nevyjadril.

Špekuluje sa o drobných úpravách, ale zatiaľ sa neobjavili žiadne konkrétne zistenia ani zo strany vývojárov. Aj preto pôsobí tento krok zo strany Apple dosť mätúco. Napriek tomu je vysoko pravdepodobné, že je určený na riešenie jedného konkrétneho nedostatku.

Apple možno s novou verziou iOS 17.4.1 rieši problém, o ktorom nechce hovoriť 

Zdroj: Unsplash / David Grandmougin / SvetApple (úprava redakcia)

Na sociálnych sieťach sa v priebehu uplynulých dní objavili informácie o tom, že nové verzie systému iOS 17.4 a iOS 17.4.1 spôsobovali problém, v rámci ktorého sa niektoré iPhony / iPady dostali do nepríjemnej štartovacej slučky. Update teda neprebehol správne a zariadenie sa v takomto stave nedalo používať.

Medzi používateľmi preto existuje nádej, že toto čerstvé vydanie novej zostavy iOS 17.4.1 a iPadOS 17.4.1 by mohlo ponúknuť riešenie pre tých, ktorí sa ocitli „v pasci“ a nevedeli, ako sa z nej dostať preč. Vysvetľovalo by to aj nutnosť inštalácie aktualizácie priamo cez počítač.

Hlavným cieľom updatov iOS 17.4.1 a iPadOS 17.4.1, ktoré boli vydané ešte minulý týždeň, bolo posilniť softvér opravami kritických chýb a bezpečnostnými vylepšeniami. Apple však ani ku tejto téme zatiaľ nezverejnil bližšie podrobnosti. Budeme si teda musieť počkať.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple už rozosiela zákazníkom nový iPhone 13. Čakacie doby sa predlžujú
Môže ťa zaujímať
- Reklama -