Spoločnosť Apple nedávno vydala aktualizáciu iOS 17.4.1, ktorej novinky sú zahalené rúškom tajomstva a vo všeobecných poznámkach k jej vydaniu sú uvedené iba „významné bezpečnostné vylepšenia a opravy chýb„. Zaujímavé je tiež to, že Apple nezverejnil ani podrobnosti o bezpečnostných záplatách, ktoré sú zvyčajne k dispozícii na špeciálnej stránke do niekoľkých hodín od vydania updatu. To vyvolalo určitú zvedavosť, ale aj obavy.

iOS 17.4.1 prichádza po nedávnom a povedzme si na rovinu, že aj poriadne veľkom update iOS 17.4, ktorý priniesol zásadné zmeny v Európskej únii. Používatelia sa dočkali zavedenia podpory pre alternatívne obchody s aplikáciami, vďaka čomu si softvér môžu sťahovať do iPhonu aj mimo App Store, dokonca priamo z internetových stránok vývojárov.

A hoci Apple v súvislosti s aktualizáciou iOS 17.4.1 nikde neuviedol bližšie podrobnosti, odporúča ju nainštalovať každému, kto má doma kompatibilné zariadenie.

Ako píše zahraničný portál 9to5mac, strategické mlčanie spoločnosti Apple by mohlo naznačovať, že update opravuje väčší problém, ktorý firma zatiaľ nechce zdieľať, kým si iOS 17.4.1 nenainštaluje dostatočné množstvo ľudí.

Zrejme sa čaká aj na ďalšie operačné systémy 

ios 17.4.1
Zdroj: Unsplash / Amanz / Macrumors (úprava redakcie)

Okrem toho je pravdepodobné, že spoločnosť Apple synchronizuje bezpečnostné záplaty v celom svojom ekosystéme, pričom súbežné aktualizácie pre iPadOS a VisionOS už vyšli, no napríklad systémy MacOS a watchOS na update stále čakajú.

Nezverejnenie informácií o konkrétnych zraniteľnostiach a riešených v iOS 17.4.1 by mohlo byť opatrením na zachovanie pevného bezpečnostného postoja na všetkých platformách, kým nebudú nasadené komplexné aktualizácie.

Na záver už iba stojí za to spomenúť, že v dnešnej digitálnej dobe, keď sa bezpečnostné hrozby neustále rozširujú medzi veľké množstvo ľudí, je inštalácia najnovších softvérových záplat operačných systémov viac ako odporúčaná. Ak teda máte iPhone, s iOS 17.4.1 radšej neváhajte. Nikdy totiž neviete, čo sa môže stať…

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Dobrá správa, Apple nechtiac potvrdilo skorý príchod Apple Watch Series 7
Môže ťa zaujímať
- Reklama -