Bezdrôtové nabíjanie pri iPhone 12

Majitelia iPhonu 12 hlásia problémy, ktoré súvisia s bezdrôtovým nabíjaním. Konkrétne sa bavíme o podložkách fungujúcich na princípe Qi. V niektorých prípadoch nedokázali dopĺňať šťavu vôbec, inokedy sa počas nabíjania odpojili. Nech už vás trápi ktorýkoľvek prípad, Apple sľúbilo skorú opravu.

V súčasnosti existuje iba jedno nepopulárne riešenie problému a tým je kompletný reštart zariadenia. No a aj keď sa chyba spája predovšetkým s iPhonom 12/12 Pro, my sami sme ju zaznamenali ešte v lete pri iPhone 11/11 Pro. To iste sa nám dialo pri používaní bezdrôtovej nabíjačky v lampe IKEA.

- Reklama -

Je zaujímavé, že používatelia hlásia nedostatky prakticky od začiatku predaja najnovšieho smartfónu. Odvtedy sme sa dočkali viacerých updatov, no u väčšiny ľudí sa nič nezmenilo. Technologický gigant bol preto oslovený jedným zo svojich zákazníkov prostredníctvom online podpory. V odpovedi bolo uvedené, že Apple chybu eviduje a už v najbližších dňoch dôjde k riešeniu.

Ťažko povedať, čo presne stojí za týmto problémom. Zahraničné média spomínajú súvislosť s MagSafe. Ako sme však uviedli vyššie, niečo podobné tu mohlo byť aj dávno predtým, než vyšiel iPhone 12. Konkrétnej odpovede sa teda dočkáme pravdepodobne až v blízkej budúcnosti.

Predpokladáme, že spomínanou aktualizáciu bude verzia iOS 14.3, ktorá sa dnes intenzívne testuje. Pokiaľ ste sa stretli s niečim podobným, napíšte nám do komentára. Nezabudnite uviesť aj model vášho iPhonu a takisto podporovanú bezdrôtovú nabíjačku.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.